Musk'ın servetinde düşüş! Uzun zaman sonra ilk kez 200 milyar doların altına düştü

Tesla’nın üçüncü çeyrek sonuçlarının açıklamasından bu yana Elon Musk’ın serveti eridi. Musk'ın serveti, haziran ayından bu yana ilk kez 200 milyar doların altına düştü.

Bloomberg’ün Milyarder Endeksi’ne göre ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ve sosyal medya platformu X’in sahibi milyarder Elon Musk’ın 31 Ekim itibarıyla tahmini serveti haziran başından bu yana ilk kez 200 milyar doların altına inerek 193 milyar dolara düştü.

Musk’ın net serveti, Tesla’nın üçüncü çeyrek sonuçlarının açıklamasından bu yana yaklaşık 41 milyar dolar düştü.

Tesla’nın net kârı bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 44 azalışla 1,9 milyar dolara düştü. Tesla’nın net kârı, geçen yılın aynı döneminde 3,3 milyar dolar olmuştu.

Tesla hisselerinde düşüş

Musk’ın kişisel servetinin aslan payını ise Tesla’daki yüzde 13’lük hissesi oluşturuyor.

Tesla'nın bilançosu sonrası borsadaki hisselerinde düşüşler yaşandı. Tesla hisseleri pazartesi günü yüzde 4,8 düşüşle 197,36 dolardan kapanırken bu ay şimdiye kadar yüzde 21 düşüş gösterdi. Ancak hisse senedi yılbaşından bu yana yüzde 60 arttı.

Musk servetindeki düşüşe rağmen hala dünyanın en zengin insanı olmayı sürdürüyor.

Elon Musk’ı Fransız lüks üreticisi Bernard Arnault izliyor. Arnault’un şu anda 156 milyar dolar değerinde serveti bulunuyor.

Etiketler Elon Musk Tesla
Yorumlar
Kalan Karakter 800