MEB, öğrenciler ve velileri sevindirecek kararını açıkladı! Tatil günleri belirlendi!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den gelen son açıklama ile birlikte milyonlarca öğrenci ve veli tarafından merak konusu olan, bir konu daha netlik kazanmış oldu. İşte sizlerle Bakan Tekin’in ikinci ara tatil ve bayram tatili açıklaması!

Güncelleme:

Bakan Tekin, ikinci ara tatil ve Ramazan Bayramı’nın birleşmesi ile ilgili gündem konusu olan sorulara yanıt verdi. Kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan bu konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Tekin, derslere belirtilen tarihte ara verileceği açıkladı...

Ara tatil olmayacak mı?

İkinci ara tatilinin, Ramazan Bayramı’yla aynı haftaya denk gelmesi, kamuoyunda büyük tartışma konusu olurken, MEB’den konu ile ilgili açıklama geldi.

MEB tarafından yayınlanan resmi tatil takvimine göre, 9 günlük ikinci ara tatil, 8-12 Nisan 2024 tarihler arasında,

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre, Ramazan Bayramının başlangıcı 21 Nisan Cuma, son günü ise 23 Nisan Pazar günü,

Ramazan Bayramı ile ikinci ara tatilin aynı aya denk gelmesi nedeniyle, ara tatilin iptal edilme ihtimali olup olmadığı tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bazı vatandaşlar, ara tatilin bayram haftasına denk gelmesi durumu ile ilgili, tatilin iptal edilmesi gerektiğini savunurken, bazı vatandaşlar ise bu tatilin devam etmesini savundu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu konu ile ilgili son sözü söyledi. Tekin son yapmış olduğu açıklamasında, ara tatilin kaldırılmayacağını belirtti. Fakat, yapılan son değerlendirmeler ile birlikte ara tatillerin bazı etkenler doğrultusunda revize edilebileceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son yapılan değerlendirme ile birlikte, bu konuda net bir kararın alınması ve akabinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

2024 yerel seçim sonrasında okullar tatil mi?

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerinde, okullarda oy kullanma işlemleri yapılması nedeniyle, öğrenciler hafta sonu ile birlikte üç günlük tatil yapacak.

Bakan Tekin, birinci dönem sonunda, gerçekleşen etkinliklerin, haziran ayının ikinci döneminde devam edeceğini açıkladı. Tekin, “Haziran ayının, son haftasında okul bahçelerinde yine aynı etkinlikleri organize edilerek, öğrenciler son haftayı dolu dolu geçirecek” dedi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800