'Kriz kahini' Roubini'den korkutan tahmin

Küresel ekonomilerde resesyon endişesi devam ediyor. Kriz kahini lakaplı ekonomist Nouriel Roubini, ciddi bir ekonomik durgunluk ve mali krizin kapıda olduğunu söyledi.

2008 küresel finans krizini tahmin ettiği için 'kriz kahini' olarak nitelendirilen ünlü ekonomist Nouriel Roubini'den korkutan tahmin geldi.

Roubini, ABD ekonomisinin derin bir ekonomik durgunluk ile karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

Yaşanabilecek krizin öncekilerden çok daha kötü etkiler yaratabileceğini söyleyen ünlü ekonomist, krizin kısa ve yüzeysel olacağı fikrinin tamamen hayal ürünü olduğunu belirtti.

BORÇ YÜKLERİ VE FAİZ ARTIŞLARI

Roubini, söz konusu durgunluğun en önemli nedenlerini ise borç yüklerinin artması ve faiz oranlarının yükselmesi olarak gösterdi. Roubini, 2008'de yaşanan küresel finans krizini iki yıl önceden tahmin etmişti.

Yazılım şirketi yarın halka arz ediliyorYazılım şirketi Obase’nin halka arz süreci yarın başlıyor. Hisse pay fiyatı 10,50 TL’den yapılacak halka arzda, cuma günü talep toplama süreci sona erecek.

 

Etiketler kehanet kriz uyarı
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store