Doğalgazı nasıl kullanmalı? Doğalgaz maliyetini azaltmak için ne yapmak olumlu sonuç verir?

Kasım ayının ortalarına gelinen şu günlerde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Havaların soğuması ile birlikte herkes kara kara doğalgaz faturasını düşünmeye başladı. Bu sene ne kadar zam olacak? Doğalgaz nasıl kullanılırsa daha fazla tasarruf edilir?

Güncelleme:

Zihninde bu ve benzeri sorularla mücadele eden vatandaşlarımıza tasarruf açısından püf noktalar paylaşacağız. Çünkü kış geldi mi cepleri en çok yakan fatura büyük çoğunlukla doğalgaz faturası oluyor.

Kombiyi nasıl kullanmalı?

Her şey gibi enerji fiyatları da hat safhaya ulaştı. Hal böyle olunca faturalar epey kabarık gelmeye başladı. Isınabilmek aslında bir vatandaşın temel ihtiyaçları arasında yer alırken maalesef korkulu rüyaları arasında yer alıyor.

Her anlamda ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşadığımız için ev ekonomisini düşünmek ayrı bir önem arz ediyor. Gerek erzak gerek su gerek elektrik. Hepsi için kısmaya gitmek ev ekonomisi açısından zorunlu hale geldi. Ancak kış koşullarında ısınmak veya ısınamamak gerçekten hayatı büyük oranda etkiliyor.

Çünkü vücut ısısını koruyamamak beraberinde birçok hastalığını da getiriyor. Kim tüm kışı hasta olarak veya sürekli üşüyerek geçirmek ister ki? Tabi ki hiç kimse böyle bir durumu tercih etmez. Hem bütçemizi düşünüp hem de kara kış şartlarında evlerimizin sıcak kalmasını nasıl sağlayabiliriz?

En ekonomik kombi kullanım şekli nedir? Kombiyi ihtiyaç duydukça mı açmalıyız yoksa sürekli düşük ayarda açık mı kalmalı? Londra Money Saving Expert ( para tasarrufu uzmanı) konuya açıklık getirdi.

Doğalgazı nasıl kullanmalı? Doğalgaz maliyetini azaltmak için ne yapmak olumlu sonuç verir? resim: 0

Uzmanlar en ekonomik seçeneği söyledi!

MSE uzmanları sorunun aslında net bir cevabı olmadığının belirtmekle birlikte en ekonomik seçeneğin evin ihtiyaç duyduğu enerjiye göre değiştiğini söylemektedir. Bu da demektir ki evin büyüklüğü ve evin sahip olduğu yalıtım doğalgaz faturasını direkt etkilemektedir.

Doğalgazı tüm gün ve düzenli olarak düşük derecede kullanmanın daha tasarruflu olduğu düşüncesi ise ispatlanmış bir bilgi değildir. Isıtma sistemini ihtiyaç duydukça kullanmanın ise uzun vadede daha tasarruflu olması konusuna uzmanlar daha yakınlar.

Evin büyüklüğü ve ısının ev içinde hapsolabilmesi çok önemli. Çünkü kaliteli bir yalıtım yapılmamışsa ısı evde kalmayacak haliyle doğalgaz sürekli yansa da ev yeteri kadar ısınmayacaktır.

Yorumlar
Kalan Karakter 800