Kendinize Format Atın!

Hayatınızda BUGÜN büyük bir etki yaratın, kendinize format atmak için bu 4 yolu takip edin:

Hayatınızda BUGÜN büyük bir etki yaratın, kendinize format atmak için bu 4 yolu takip edin:

1. Kendinize Koçluk Edin

Kendiniz için ortaya çıkmanın ilk yolu, düşünce çalışması yapmak. Ne düşündüğünüzü ve ne hissettiğinizi bilmelisiniz. Yazarak düşüncelerinize bir göz atın. Düşüncenize farkındalık getirdiğinizde, zihinsel sağlığınız üzerinde çok ihtiyaç duyulan kontrolü elde edersiniz.

Ne düşündüğünüzü yazdığınızda, olumlu/olumsuz düşüncelerinizi ve aradaki her şeyi göreceksiniz. Düşüncelerinize bakmak çok önemli, ancak bunu kendinizi yargılamadan yapmalısınız. Sadece kendinizi keşfetmek için yola çıktığınızdan emin olun. Ne iyi ne de kötü ve sizin hakkınızda bir şey ifade ediyorlar mı? Bunu anladığınızda, zihninizin kontrolünü ele geçirebilir, daha net düşünebilir ve düzenli olarak kendinize koçluk yapabilirsiniz.

Kendinize gelmek için zihninizi temizlemekten daha güzel bir yol yok. Zihniniz her şeyin başlangıcı. Bu yüzden zihninizi temizlemeye yönelik bir egzersizler yapın. Bu konuyla ilgili yüzlerce kaynak bulabilirsiniz.

 

2. Kendiniz İçin Hazırlanın

Kendiniz için ortaya çıkmanın ikinci yolu da her sabah giyinmek ve güne hazırlanmak.

İşin özü: KENDİNİZ İÇİN hazırlandığınızda, "Ben önemliyim" diyorsunuz. Sadece dışarı çıkıp diğer insanları gördüğünüzde hazır olduğunuzda, "Başkalarının benim hakkımda ne düşündüğü daha önemli" diyorsunuz.

Her gün hazırlanmak en büyük zevklerinizden biri olsun. Duşunuzu alın, saçınızı ve görünüşünüzü biraz düzeltin. Ve sevdiğiniz bir kıyafet seçin. Bunu sadece kendiniz için yapın. O gün görecek kimseniz olmasa bile…

 

3. Beyninizi Güncelleyin

Kendiniz için ortaya çıkmanın üçüncü yolu da gün içinde ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizin yanı sıra gün içinde ne yaptığınızı (veya yapmadığınızı) yazın. Bu, gününüzle ilgili aklınızdaki her şeyi yazmanız anlamına gelir. Hepsini ortaya dökün. Beyninizi temizlemeniz gereken bir oda gibi düşünün. İşe her şeyi odadan alıp başka bir odaya koyarak başlayın. Sonra, parça parça neyin ekleneceğine siz karar verirsiniz.

Hayatınızda ne düşündüğünüz, hissettiğiniz, hareket ettiğiniz ve yarattıklarınız hakkında farkındalık yaratmak için sadece kafanızdakileri kağıda dökmek yeterli.

 

4. Gerçekleri Düşüncelerinizden Ayırın

Kendiniz için ortaya çıkmanın dördüncü yolu da gerçekleri düşüncelerinizden ayırın. Tüm gerçeklerinizi bir tarafa ve tüm düşüncelerinizi diğer tarafa yazın. Gerçekleri düşüncelerden ayırmak size ne düşündüğünüzü gösterir. 

Tüm düşüncelerinizi isteğe bağlı olarak gördüğünüzde, bunların birer seçenek olduğunu ve bu seçimlerinizin hayatınızda sonuçlara yol açtığını görebilirsiniz.

Düşüncelerinizi değiştirmek ve onları bilinçli olarak seçmek zor bir iştir. Fakat denemeye değer.

 

Daha Fazla Para Kazanmak İçin Beyninizi Nasıl Eğitirsiniz?Para yönetimi konusunda beyninizi kontrol etmediğiniz sürece para ile olan ilişkinizde uçurum artar. Ve para biriktirmek daha zor hale gelir.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800