Demlikte artan çayın şaşırtan faydaları!

Keyifle içtiğiniz çayı, başka şekilde tüketerek de faydalanabilirsiniz. Bundan sonra demlikte artan kalanını dökmek yerine, kendiniz için değerlendirmeyi unutmayın!

1 8 CİLDİNİZİ TAZELEYİN
CİLDİNİZİ TAZELEYİN

Siyah çay içerisindeki B2 vitamini, C ve E vitamini, magnezyum, potasyum, çinko, tanin ve kafein sayesinde cilde faydalı bir etki taşır. Nemlendirici yüz kreminizin içerisine biraz çay ekleyin ve yüzünüze gece yatmadan önce sürün. Sonra cildinizi ılık suyla yıkayın ve kurutun.

2 8 PARLAK SAÇLARA KAVUŞUN

Saçlarınız yıprandığı için cansız ve mat görünüyorsa çay banyosu gibisi yok. Saçlarınızı ilk olarak normal şampuanınızla yıkayın ve durulayın. Sonrasında daha önce demlediğiniz çayı saçınıza dökün ve yaklaşık beş dakika kadar saçınızda bekletin. Saçınızı duruladıktan sonra kurutma makinesi yardımıyla değil de kendi kendine kurumasını bekleyin. 

3 8 ELLERİNİZ GÜZEL KOKSUN

Balıkları ayıkladınız, elinizi sabunla yıkadınız ve hala balık kokuyor. Veya soğan soydunuz, soğan kokuyor. işte kurtarıcınız yine çay. Elinizi demli çay ile yıkayın. Bakın bakalım hiç koku kalmış mı?

4 8 GÖZLERİN ŞİŞİNİ ALIN

Demlikte kalan çay soğuduktan sonra iki parça pamuğu çaya batırın, sıktıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Gözlerinizin çok daha iyi göründüğünü göreceksiniz.

5 8 BUZDOLABI KOKUSUNDAN KURTULUN

Demlikte kalmış çay posalarını kurutarak bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacak.

6 8 BOĞAZ AĞRILARINI HAFİFLETİN

Posaları süzülerek soğuyan demi boğaz ağrılarında ­gargara olarak kullanılabilir.

7 8 AHŞAP YÜZEYLERİ TEMİZLEYİN

Çay ahşap yüzey temizliğinde çok başarılı sonuç vermektedir. Ahşap yüzeylerdeki çıkmayan lekeleri çay suyu ile silerek çıkarabilirsiniz.

8 8 BİTKİLERİNİZİ CANLANDIRIN

Çay posasını veya kullanılmış çay poşetlerini atıyor musunuz? Artık atmayın. Kullanılmış çayı bir miktar suyun içinde bekletip bu suyla bitkilerinizi suladığınızda daha hızlı büyüdüklerini ve daha canlı göründüklerini göreceksiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800