Bulunduğunuz ortamda çiçeklerin etkisi!

Ağaçlar, bitkiler, çiçekler hayatımızda olmasaydı nasıl hissederdik hiç düşündünüz mü?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

İnsanlara, huzurlu bir yer tarifi yaptırdıklarında % 90 olarak ağaç, orman, çiçeklerin olduğu yerlerden bahsettikleri görülmüş. Bitkiler olmadan evler ve işyerleri çıplakmış gibi durur. Tarif edemediğimiz bir eksiklik olur mekanlarda. Ne zaman sağlıklı, güzel görünümlü birkaç bitkiyi uygun yerlere yerleştiririz, o zaman mekanın atmosferi değişiverir.

Bitkiler aynı hayvanlar gibi dost canlısıdırlar. İlgiden ve bakımdan anlarlar. Onlara iyi bakarsanız pozitif enerjileri ile size sağlık ve canlılık verirler. Sağlıklı bitkiler olumlu chi’yi evlerinize çeker. Yuvarlak, oval yaprakları olanlar iyi chi’yi çekerler. Sivri uçlu, dikenli ve keskin köşeli olanlar ise sert enerji yaydıkları için tercih edilmez. Canlı ve sağlıklı kalmaları için ışığa, suya bir de sevgiye ihtiyaçları vardır. Hepsi bu.

Çocuklar ve yaratıcılık köşesinde duran çiçeğimizi beyaz saksıda, beyaz çiçeklerden seçebiliriz. Ya da güneye bakan evimizin kapısına çiçek koyacağımız zaman kırmızı sardunyalar, aşk ve evlilik köşesinde kırmızı veya pembe güller tercih edebilirsiniz.

Bizim için özel bir anlamı yoksa, plastik ve kuru çiçekler yerine canlı olanları kullanmalıyız. Eğer ışık almayan bir yerde çiçek kullanmak istiyorsanız, hoşunuza giden plastik çiçekleri kullanabilirsiniz. Fakat kuru çiçekler toz tuttukları için kullanılmamalıdır.

Gereken ışığı alamamış, ilgisizlikten solmuş, kurumuş çiçekler hayatlarınıza da aynı şekilde yansır. Etrafa negatif chi yaymaya başlar. Günlük koşuşturmaca içerisinde onlarla ilgilenmeye vakit bulamıyorsanız, size faydadan çok zarar getireceklerini söylemem gerekir. Hele ki cansız bitkileriniz sağlık köşenizde (doğu) duruyorsa, kendinizi yorgun, bitkin hissedebilirsiniz.

Dilek Demirci
İç Mekan Tasarımcısı & Feng Shui Uzmanı

Etiketler Motivasyon çiçek
Yorumlar
Kalan Karakter 800