İyi bir hayat için gereken beceriler!

Bazı becerileri edinmek zaman gerektirse de, kaliteli bir hayat için her zaman gereklidir. Bunları uygulamaya başladığınızda, yaşamınızın değiştiğini fark edeceksiniz.

1 11 UYKUNUN ÜSTESİNDEN GELMEK
UYKUNUN ÜSTESİNDEN GELMEK

Uykunuzu düzene sokmak huzur veren geceler geçirmenizi sağlayabilir. Araştırmalar, istikrarlı bir uyku düzenine sahip kişilerin, daha kolay uykuya daldığını ve daha kaliteli uykuya sahip olduğunu gösteriyor.

2 11 EMPATİ

Kamia Taylor'ın dediğine göre, dünyanın en akıllı, en disiplinli ve en zengin bireyi olabilirsiniz fakat başkalarıyla empati yapmazsanız bir sosyopatsınız.

3 11 ZAMAN YÖNETİMİ

Etkili zaman yönetimi, çalışanların en kıymetli yeteneklerinden biridir. Kendinize yapılması gerekenler listesi hazırlayın ve bitirmeniz gereken işlerin zamanını belirtin.

4 11 YARDIM ALMA

İhtiyacınız olduğunuz şeyler konusunda başkalarından yardım talep ettiğinizde karşınızdaki kişinin zekası ya da uzmanlığını takdir etmiş olursunuz, bu da sizin oyunu kazanmanızı sağlar.

5 11 TUTARLILIK

Yeni bir projeye başladığınızda, süreklilik başarılı olmanın temel anahtarıdır. İnsanlar genelde en tepeye ulaştıklarında çalışmayı bırakma eğilimindedirler, işte sürekliliği sağlama gerçek başarının kapılarını açar.

6 11 POZİTİF KONUŞMA
POZİTİF KONUŞMA

Başkalarının sizin hakkında düşündükleri değil, sizin kendiniz hakkında ne düşündüğünüz önemlidir. Kendi kendine negatif konuşma kişinin özgüveni ve kendine olan inancını kaybetmesine yol açar.

7 11 SUSMAYI BİLMEK

Mutsuz, kızgın ya da telaşlı olduğumuzda aklımıza her geleni söylemek isteriz. Telaşlı zamanlarda susmayı bilmek öğrenilmesi en zor fakat en yararlı yeteneklerden biridi.

8 11 DİNLEMEK

Aktif bir biçimde dinlemenin yollarından biri karşı tarafın sözlerini tekrar etmektir. Bu egzersizi belli aralıklarla yapmak dinlemeyi kolaylaştırır.

9 11 KENDİ İŞİNE BAKMAK

Burnunu başka insanların işine sokmak size yardımcı olmaz aksine zaman kaybına neden olur.

10 11 DEDİKODU YAPMAMAK

İyi ilişkiler kurup sürdürmek güvenden geçer. Güveni kaybetmenin en kolay yolu ise başkalarının arkasından konuşmaktır.

11 11 DÜŞÜNCELERİN USTASI OLMAK

Yapmak istediği şeyi başarmak, bilinçli bir biçimde düşünceleri yönlendirmekten geçer.Geçmiş deneyimlerimiz düşüncelerimizin önündeki en büyük bariyerdir fakat geçmişin gelecek olmadığını gördüğümüzde hayat daha kolay hale gelir.

Yorumlar
Kalan Karakter 800