Güçlü kadınların 7 ortak özelliği!

Kendilerinden emin duruşlarıyla ve imza attıkları başarılarla diğer kadınlara örnek olan güçlü kadınlar, bazı ortak özelliklere sahipler…

İçinizdeki güçlü kadını henüz ortaya çıkarmadıysanız ya da kendinizi şu sıralar daha ‘zayıf’ hissediyorsanız, motivasyonunuzu yükselterek gücünüzü kazanabileceğinizi unutmayın!

Özgüvenlidirler

Yeteneklerinin farkında olan ve cesurca kendilerini ifade edebilen kadınlar, hak ettikleri başarı için kontrolü ellerinde tutmayı bilirler.

Pes etmezler

Hayatta her zaman zorluklar ve engeller var. Hedeflere ulaşmak için zorlu yollardan geçmek gerekebilir ve hatta tüm çalışmalara rağmen bazen yolun sonunda olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Ancak, vazgeçmeyen, yeniden başlamasını bilen ve hayallerinin peşinden koşan kadınlar, deneyimlerinden ders alarak daha iyisini yapmak için farklı bir yol tutar, pes etmezler…

Bağımlı yaşamazlar

Duygusal, zihinsel ve finansal olarak başkalarına bağlı yaşamazlar. Sırtını birilerine yaslamak yerine kendi ayaklarının üstünde durmayı bilirler. Zor gibi görünen durumlar için bile başarısızlık korkusunun kendilerini durdurmasına izin vermezler.

Nasıl mutlu olacaklarını bilirler

Mutlulukları da başkalarına bağlı değildir. Ne istediklerini bilir, kendi mutluluklarını yaratırlar.

Kendilerini geliştirirler

Ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar, kendilerine katkı sağlayacak fırsatları değerlendirirler. Bilgilerini geliştirmenin yolunu arar ve kendilerini güncellerler.

Başkalarına rol model olurlar

Fikirlerine değer verilir, başkaları tarafından bilge görülürler. Konuşmalarıyla ve tavsiyeleriyle yol gösterici olurlar.

Nazik ve merhametlidirler

Güçlü olmanın gaddarlık gerektirmediğini bilirler. Tam aksine duygusal zekaları oldukça yüksektir ve karşılarındakinin hislerini anlar, iyi ilişkiler kurarlar. Güçlü kadınlar egolarını kötüye değil, iyiye kullanırlar.

Özlem Denizmen'den kadınların güçlenmesi için 10 mesaj!Özlem Denizmen, 'Güçlü Kadın' için  tüm Türkiye'ye tavsiyelerde bulundu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
merve aktaş
sizce başarmak için ne yapmam gerekiyor ben çok aşırı duygusalım bir çok hayalimi gerçekleşirdim ama insanların laflarına çok takıyorum