Bütünsel İyilik Hali (Wellbeing) Nedir?

Bütünsel iyilik hali, huzurlu bir yaşamın anahtarı... Finansal, duygusal, fiziksel ve sosyal iyilik halinden oluşan bütünsel iyilik haline detaylıca bakalım.

Bütünsel iyilik hali, tüm yaşamımızda olduğu gibi çalışma hayatımızı da etkiliyor. Hatta bunun üzerine birçok araştırma yapılmış. Bu araştırmalara göre, çalışanlarda iyilik hali ne kadar yüksekse, çalışma performansları da o kadar yükseliyor.

Bütünsel İyilik Halinin 4 Ayağı

Fiziksel iyilik hali: Sağlık durumunun iyi olması, var olan sağlık sorunlarının iyileştirilmesi veya etkisinin azaltılmasıdır.

Duygusal iyilik hali: Zihinsel yani psikolojik açıdan iyi olmak anlamına geliyor. Günlük hayatta karşılaştığımız sorunların üstesinden gelme, bu sorunlarla başa çıkma yetisine sahip olmaktır.

Finansal iyilik hali: Ekonomik yönden sağlam bir durumda olmaktır. Finansal okuryazar olmak, gelir-gider dengesini ayarlayabilmek, net değeri ayarlayabilmek, tasarruf yapabilmek ve doğru yatırım araçlarını tanıyabilmektir.

Sosyal iyilik hali: Topluma ayak uydurabilmek, sağlam aile ve arkadaşlık ilişkilerine sahip olabilmek, insanlara yardımcı ve destek olabilmek anlamlarına geliyor.

Finansal İyilik Hali (Wellbeing) Nedir?Parasal konularla aranızı düzeltmek için yeni bir yöntem mi arıyorsunuz? Bir de Finansal İyilik Halini (Wellbeing) deneyin!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store