Ünlü Komedyen Cem Yılmaz'ın NFT'leri Ne Kadara Satıldı?

Cem Yılmaz, çizimlerinden oluşan NFT (Non-fungible token) eserlerini açık artırma ile satışa sunuldu. Peki ünlü komedyenin, 3 NFT'si alıcı buldu mu? NFT’leri için ne kadar ödeme yapıldı?

Son aylarda NFT'ler giderek popülerleşirken, ünlü isimlerin de bu alana merakı artıyor. Ünlü komedyen Cem Yılmaz da bu akıma ayak uydurdu. Komedyenlik, senaristlik ve oyunculuğunun yanı sıra karikatürist de olan ve bir dönem Leman Dergisi'nde çalışan Yılmaz, çizimlerini satışa sundu. Oluşturduğu NFT’leri, OpenSea isimli bir platformda sergileyen Cem Yılmaz'ın, 3 NFT'si satıldı.

Cem Yılmaz'ın '000001KIZ' isimli NFT'si 6 ethereum yani yaklaşık 21 bin dolar, 'CYHEAD000001 RED' 0,53 ethereum, 'CYHEAD000005 NAVY' ise 0,5 ethereum üzerinden toplamda 3 bin 500 dolara alıcı buldu.

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz'ın NFT'leri Ne Kadara Satıldı? resim: 0

Yılmaz, eserlerini satın alan Okan Uçkun, Rıza Selçuk Saydam ve 'Whisky Bath' isimli kullanıcıya Twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.

NFT Çılgınlığına Dair Bilmeniz Gerekenler NFT’nin açılımı Non-Fungible Token. Yani Blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş yerine konamaz ve değiştirilemez jetonlar.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800