Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır? Para Kazandıran Oyunlar

Oyun oynayarak internetten para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Geçtiğimiz yılların en çok kazandıran oyunları neler? Youtube ve Twitch ile yayın açarak nasıl para kazanılır? E-spor ile oyun oynayarak para kazanılır mı? oyun oynayarak para kazanma yöntemi arayanlar buraya...

Güncelleme:
Para kazandıran oyunlar hangileri, 2023’de en çok kazandıran bilgisayar ya da mobil oyun ne, hangi oyun, oyuncusuna ne kadar kazandırıyor? İşte oyun oynayarak internetten para kazanmayla ilgili merak edilenler…

Oyun oynayarak para kazanmak için elbette aşağıdaki oyunları öğrenmeniz gerekmektedir. Türkçe ve İngilizce olarak sıralanan oyunları ne kadar öğrenirseniz o kadar para kazanabilirsiniz. 

OYUN OYNAYARAK NASIL PARA KAZANILIR? 

Oyun oynamak, birçok insanın hayatının önemli bir parçası haline gelmiştir ve birçok kişi gününün büyük bir bölümünü oyunlara ayırmaktadır. Oyun oynayarak para kazanmanın birçok yolu vardır ve bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

Yayın Açmak: Oyun oynayarak para kazanan birçok kişi, açtığı yayınlar sayesinde gelir elde eder. Eğer iyi bir oyuncuysanız ve insanlarla etkileşim kurmaktan hoşlanıyorsanız, yayın açarak siz de para kazanabilirsiniz.

Hesap Satmak: Oyun karakterlerinizi geliştirip yükselttikten sonra gerçek paraya ilgi duyan insanlara satabilirsiniz.

Oyun İtemlerini Satmak: Değerli eşyaları gerçek para karşılığında diğer oyunculara satarak para kazanabilirsiniz.

Oyun Parası Satmak: Bazı oyunlarda, oyun parasını gerçek para karşılığında satın alabilir ve ilgilenen oyunculara satabilirsiniz.

Para Kazandıran Görevleri Tamamlamak: Bazı oyunlar, sadece belirli görevleri tamamlayarak para kazanmanıza olanak tanır. Bu yöntemle zengin olmayabilirsiniz, ancak ek gelir elde edebilirsiniz.

Oyunları Test Etmek: Bazı oyun şirketleri, oyunlarını piyasaya sürmeden önce test etmek için oyun test edicilerle çalışırlar. Siz de bu işi öğrenerek oyun test edicisi olarak para kazanabilirsiniz.

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

Para kazandıran birçok oyun var ama bazı oyunlar çok daha fazla öne çıkıyor. Bu oyunlarda başarılı olmanız durumunda aylık binlerce dolar para kazanabilirsiniz. Düzenli olarak gelir elde etmezseniz bile hesap satışından para kazanırsınız. 

OYUNDAN PARA KAZANMA NASIL OLUR

Oyundan para kazanmak için oyunları düzenli olarak oynayarak gelişim göstermelisiniz. Bu yöntem ile geliştirdiğiniz hesabı satarak para kazanabilirsiniz. Kimi oyunlarda fazla gelişmeden de "item" veya türkçe karşılığıyla eşya kazanmak mümkündür. Bu eşyaları çeşitli siteler ve pazaryerleri aracılığıyla farklı kullanıcılara satarak para kazanabilirsiniz.

TWİTCH'DE VE YOUTUBE'DA YAYIN AÇARAK PARA KAZANMA

Twitch ve YouTube, oyun oynayan insanların para kazanabileceği popüler platformlardır. Bu platformlarda, oyun oynayan insanlar canlı yayınlar yaparak izleyicilerini eğlendirebilirler. Twitch ve YouTube kanalları aracılığıyla reklam, bağış ve sponsorluk yoluyla para kazanabilirler. Ayrıca, Twitch ve YouTube'da popüler bir kanalın sahibi olan kişiler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için markalarla iş birliği yapabilirler.

E-SPOR İLE OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMA

E-spor, elektronik sporların kısaltmasıdır ve günümüzde ciddi bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Birçok ülkede, e-spor turnuvaları düzenlenmekte ve büyük ödüller verilmektedir. E-spor oyunları arasında League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, Call of Duty, Owerwatch, Heartstone ve PUBG gibi popüler oyunlar yer almaktadır. E-spor oyuncuları, bu turnuvalara katılarak büyük ödüller kazanabilirler. Ayrıca, bazı e-spor takımları oyuncuları için maaş ve diğer avantajlar sunarlar.

OYUN HESAP SATIN ALMA NEDİR?

Birçok kullanıcı oyunlarda para kazanmak için sıfırdan başlamak yerine zaten belirli bir seviyeye gelen hesapları kullanır ve bu nedenle yüksek seviyedeki hesapları satın alır.

OYUN SATIN ALMA İŞLEMİ NEREDEN YAPILIR?

Bu oyunlardan para kazanabilmek için haliyle öncelikle bu oyunlara sahip olmanız gerekiyor. Bu oyunları indirmek için ise STEAM’ı indirmeniz gerekiyor. steampowered.com ‘a giriş yaparak STEAM‘ı ve dolayısıyla bu oyunları ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır? Para Kazandıran Oyunlar  resim: 0

PARA KAZANDIRAN OYUNLAR

COUNTER STRIKE GLOBAL OFFENSIVE

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok oynanan oyunlarından biri olan Counter Strike Global Offensive’de ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

CS:GO’yu indirdikten sonra bir aksiyon oyunu ile karşı karşıya olacaksınız. Bir savaş oyunu platformu olan CS:GO’da başarılı oldukça rütbe kazanırsınız ve hesabınız değerli olur.

Ayrıca yaklaşık 5 – 10 bölüm oyun oynadıktan sonra kutu veya item adı verilen ve parasal değeri olan parçalar kazanırsınız.

Örneğin oyundaki en değerli item bıçaklardır ve bu bıçakların bazılarının fiyatı 1000 doları geçmektedir. Bu bıçakları oyundaki herkes kazanabiliyor, sadece başarılı olmanız gerekiyor. Yani oyuna ekstra para yatırmanıza gerek yok. Sermayeniz oyunun 275 TL olan ücreti olacak.

LEAGUE OF LEGENDS / LOL 

Dünyanın en çok oynanan ve anlık milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyunu LOL’u bu listeye koymadan olmazdı.

LOL’un resmi internet portalı https://www.leagueoflegends.com/tr-tr/ adresidir. Oyunu buradan indirmeniz mümkün. LOL’da seviye elde ederek gelişebiliyor ve farklı karakterler ve skin (karakter görünümleri) elde ederek hesabınızı yükseltebiliyorsunuz. LOL’da yüksek seviyeli hesaplar bazen 10 bin liradan daha fazla paraya satılıyor. LEAGUE of LEGENDS oynamak ve oyunda nasıl ilerleyebileceğinizi öğrenmek için resmi internet sitesindeki forumu veya Youtube videolarını kullanabilirsiniz. Bu forumda farklı fikirler bulabiliyorsunuz ve oyunda kısa sürede yükselme fırsatını nasıl yakalayabileceğin hakkında bilgiler edinebiiliyorsunuz.

DOTA 2

Para kazandıran oyunlar arasında ciddi anlamda rekabet fırsatı da sunan ve bu nedenle eğlenceli bir oyun olan DOTA 2’yi de deneyebilirsiniz. DOTA 2’yi oynamak için Steam’a ihtiyacınız var. Oyunu şu anda ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz. Bu ücretsiz sürümün ardından oyunda başarılı olup olamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

DOTA 2’de para kazanma fırsatları yakalayabilmek için gün içerisinde 6-7 saate kadar oyun başında durmanız gerektiğini bilmelisiniz. 

Valve’nin en iyi oyunlarından biri olan DOTA 2’de oyunu oynayarak kutular elde ediyorsunuz ve bu kutuların en düşüğü bazen 20 dolardan bile pahalıya alıcı bulabiliyor. Tabii oyunda çok değerli kutuların olduğunu da söylemek lazım, bazısı 200 dolardan bile pahalı.  

Ayrıca DOTA 2’de başarılı olursanız bu oyunda turnuvalara da katılabiliyor ve bundan para kazanabiliyorsunuz. Tabii turnuvalara katılmak için oyunun en iyi oyuncuları arasına girmeniz gerekebilir.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Kısa adı PUBG olan son dönemin en çok oynanan çok oyunculu video oyunlarından biri. 2017 yılında piyasaya sürülmesine rağmen milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip oyunda genel amacınız, iniş yaptığınız adadaki herkesi öldürmek ve oyunu kazanmak. Steam aracılığıyla indirilen oyunda başarılı oldukça çeşitli hediyeler kazanıyorsunuz ve bu hediyeleri Steam Pazar’da satarak gelir elde edebiliyorsunuz.

DEPTH

Çok ilginç bir oyun olmasının yanında oyuncu sayısı her geçen gün artıyor. Steam aracılığıyla satın aldıktan sonra oynanabilen bir oyun olan Depth’de başarılı oldukça ödüller kazanıyor ve bu ödülleri satabiliyorsunuz. Oyunda bir köpekbalığı gibi çarpışıyorsunuz! Heyecan verici bir oyun olarak son dönemin popüler oyunlarından biri. Depth oyununu steam üzerinden 120 TL'ye satın alabilirsiniz.

H1Z1

Daybreak Game Company tarafından Steam aracılığıyla kullanıcılara sunulan H1Z1’de zombilere karşı çarpışıyor ve bu savaştan galip çıkmaya çalışıyorsunuz. Oyunda başarılı oldukça çeşitli kutu ve kasalar kazanıyorsunuz. H1Z1’de çok ciddi gelir elde edebileceğiniz ödül türleri var. H1Z1’in Steam pazarında satılan bazı kutuları binlerce dolara kadar satılabiliyor.

RUST

2013 yılında piyasaya sürülen Rust, genel olarak “hayatta kalma” felsefesine sahip bir oyun. Oyunda karakteriniz çeşitli zorluklar ile karşılaşıyor ve bu zorlukları aşmanız isteniyor. Steam üzerinden sunulan Rust’ta başarılı olmak için becerilerin yanı sıra zekaya da ihtiyacınız olacak. Rust oyunu içerisinde yüzlerce silah görünümleri (skin), sandık, oyun içi eşya görünümleri ve kıyafet görünümleri bulunuyor. Rust’un en pahalı satılan eşyaları yüzlerce dolar bandında alıcı buluyor. Rust ücretli bir oyundur ve fiyatı 300 TL civarındadır.

TEAM FORTRESS 2

Oyun dünyasının hakimlerinden Valve’nin bir video oyunu olan TF 2 bir nişancılık oyunu. Oyunda bir takım oluyorsunuz ve takım olarak başarılı olmanız gerekiyor. Eğer 3-4 kişilik bir ekibiniz varsa bu oyunda çok ciddi kazançlar elde etme fırsatınız var.  Steam pazarında 3 bin dolara satılan eşyalara bile sahip olan bu oyunda becerileriniz çok değerli. Ancak ne kadar becerileriniz yüksek olursa olsun mutlaka takım olarak başarılı olmanız gerekiyor.

METİN 2

Metin 2 oyunu yıllardır oynanan efsane oyunlar arasında bulunur ve hala 100.000 üzerinde oyuncuya sahiptir. Metin 2 oyununda para kazanmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında oyun içi para (yang) satmak, oyun içerisinde bulunan itemleri satmak, oyun içerisinde geliştirdiğiniz karakteri satmak gibi. Ayrıca Metin 2 oyununu çeşitli farklı serverler üzerinde oynayabilir ve orjinal Metin 2 yerine bu serverler aracılığıyla gelir edinebilirsiniz.

Detaylı inceleyebileceğiniz bir video:

SWAGBUCKS

Bir oyundan daha fazlası olan bir platform olan Swagbucks ile online küçük oyunlar oynayarak da para kazanabilirsiniz. Ayrıca platformda anket doldurarak, video izleyerek ve internette sörf yaparak da para kazanabilirsiniz. Uygulama içerisinde 18 dolar seviyesine ulaştığınız zaman ödemenizi çeşitli yollar ile alabiliyorsunuz.

POGO

İlginç bir online oyun platformu olan Pogo‘da online oyun oynayarak para kazanabiliyorsunuz. PC, cep telefonu, Wii, Xbox, ve Playstation üzerinden oynanabilecek çeşitli oyunlar bulunan Pogo’da özellikle turnuvalarda başarılı olabilirseniz eğer ciddi paralar kazanabiliyorsunuz.  Pogo’da oyunlardan daha fazla para kazanmak istiyorsanız eğer 7 Dolarlık Premium üyeliği almanız gerekiyor.

PAID GAME

Online oyun oynayarak para kazanılabilecek bir başka platform olan Paid Game temelde Swagbucks’a benzeyen bir platform. Burada da özellikle turnuvalara katılarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Paid Game’de şuanda 800’ü aşkın oyun var ve her oyunun gelir oranı farklı. Sitenin dili de İngilizce.

EXODUS 3000

Multiplayer yani çok oyunculu bir oyun olan Exodus 3000‘de hikaye Mars’ta başlıyor. Burada hayatta kalmak için ittifaklar kuruyor ve Mars’ta hayatta kalan son insanlar arasında yer almanız gerekiyor. Uzun soluklu bir oyun olan Exodus 3000’de bugüne kadar 300 bin lira ödül dağıtılmış.

SECOND LIFE

Online bir dünya platformu sunan Second Life‘de gerçekten bir hayat kuruyor ve burada yaptığınız işlerden elde ettiğiniz gelirler ile para kazanabiliyorsunuz. Örneğin platformda bir ev sahibi olduktan sonra bu evi gerçekten kiralayabilir yada bir atölyeniz varsa buradaki ürünleri satabiliyorsunuz. Şuanda Second Life’de 3 milyona yakın kullanıcı var ve bu kullanıcıların çoğu platformdan para kazanıyor. Ancak bu kadar yüksek seviyelere ulaşmak için ilk etapta sizin de birkaç şey satın almanız gerekebilir.

INDEX DOLLARS

Index Dollars oyun oynayarak para kazanabileceğiniz bir başka alternatif. Index Dollars’da yalnızca oyun oynayarak değil, anket doldurarak da para kazanabilirsiniz. Siteye üye olmak ve oyun oynamak tamamen ücretsizdir. Index Dollars’da da birçok turnuva var ve bu turnuvalara da katılım ücretsiz.

GROWTOPİA

GrowTopia oyunu bilgisayar ve telefon üzerinden oynanabilen 2D bir oyundur. Oyun içerisinde kendi adanızı oluşturabilir; adanızı istediğiniz şekilde dizayn edebilir, adanızda tohumlar ekerek çeşitli eşyalar elde edebilirsiniz. Ektiğiniz tohumlardan tekrar tohum çıkar ve böylece oyuna emek verdiğiniz sürece gelişebilirsiniz. Diğer insanlarla takas yapabilir ve kazandığınız eşyaları internet veya oyun grupları üzerinden paraya dönüştürebilirsiniz. Oyun içinde adanızı kilitlemeye yarayan WordLock(WL) ve DiamondLock(DL) en rahat şekilde paraya dönüştürülebilen birimler arasındadır.

XYGAMING

Dota, LOL, CSGO ve birçok video oyunu için turnuvaların düzenlendiği bir platform olan Xygaming‘de para kazanma yolları bulunuyor. Şu ana kadar sektörün en iyisi olarak gösteriliyor. Özellikle CSGO’da başarılı olanlar, bu platformdan gelir elde etme şansı yakalıyorlar.. XY Gaming’e üye olmak da ücretsizdir.

 

 

Etiketler İnternet ek gelir
Yorumlar
Kalan Karakter 800