Meme Coin İlk İşlem Gününde %825’lik Artış Gösterdi!

Elon Musk, Twitter'da oldukça aktif birkaç gün geçirdi, hatta piyasaya sürüldüğü günde fiyatı hızla yükselen yeni bir memecoin'e ilham oldu.

  • Lorde Edge coin adını Elon Musk'ın yeni Twitter kullanıcı adından alıyor.

  • İlk gününde %825’lik bir yükselişe geçen Lorde Edge’in değeri 0.00002954 dolara ulaştı.

  • Dogecoin'in yaratıcısı, Lorde Edge’in "Yaşlı/Kıdemli Doge" ifadesinin bir anagramı olduğunu iddia ediyor.


Elon Musk, Twitter'da oldukça aktif birkaç gün geçirdi, hatta piyasaya sürüldüğü günde fiyatı hızla yükselen yeni bir memecoin'e ilham oldu.

Elon Musk’ın Twitter hesabındaki kullanıcı adını "Lorde Edge" olarak değiştiren ünlü milyarder bu değişikliğin arkasındaki neden hakkında ani spekülasyonlara yol açtı.

Bununla birlikte, Lorde Edge coin geçen hafta başı işlem görmeye başladı ve CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi yaklaşık 27 milyon dolar seviyelerini gördü.

Fiyat, 0,00003192 dolarlık açılış fiyatının üzerinden %825'lik bir artış göstererek 0,00002954 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Ayrıca, CoinMarketCap'te 1500’ün üzerinde görüntülenme listesinde göründü. Lorde Edge coin'in fiyatı daha sonra 0.000002724 dolara düştü, fakat o zamandan beri %178 arttı.

Ether bazlı paranın arkasındaki topluluk olan EDGELON, geçen pazar günü bir Twitter gönderisinde "CANLIYIZ ve İLERLİYORUZ! @elonmusk Lorde Edge bizimle!" ifadesini kullandı.

Musk'ın kendisinden bu para biriminin arkasındaki topluluğun içinde yer aldığına dair bir açıklama gelmedi. Fakat daha önce Bitcoin, Dogecoin ve Ethere yatırım yaptığını söylemişti.

Dogecoin'in yaratıcısı Billy Markus, yaptığı açıklamada Musk'ın yeni kullanıcı adının "Yaşlı/Kıdemli Doge" ifadesinin bir anagramı olduğunu iddia etti.

Bu açıklamadan birkaç dakika sonra da,Shibetoshi Nakamoto adını kullanan Markus şunları yazdı: "Bu kasıtlı olduğu anlamına gelmez, anagram olduğu da bir gerçek.”

Musk - özellikle evcil hayvanı - Floki Inu coin adlı kripto para biriminin arkasındaki ilham kaynağıydı. Bir Financial Times haberine göre, ilgili kripto para Musk'ın Shiba Inu cinsi köpeği Floki'nin adını aldı. Ayrıca, Birleşik Krallık genelindeki ulaşım sistemi için yakın zamanda yapılan bir reklam kampanyasının da merkezinde yer aldı.

Dünya çapındaki regülatörler, yatırımcıları memecoinlere ve diğer dijital varlıklara yatırım yapma konusunda temkinli olmaya çağırdı. 

Netflix'in hit dizisi "Squid Game"den esinlenen bir kripto para vakasını bir hatırlayalım:

Değeri talep arttıkça %75.000 arttı ancak web sitesi ve sosyal medya bağlantıları geçen hafta kullanılamaz hale geldi ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu düşündürdü.

Musk'ın Twitter isim değişikliği, sosyal medya sitesinde geçirdiği yoğun bir hafta sonunun parçasıydı. 

Geçen cumartesi günü, 63 milyon Twitter takipçisine “Tesla hisselerimin %10'unu satmalı mıyım, satmamalı mıyım?” diye sordu. Anketteki 3,5 milyon oyun yarısından fazlası satıştan yanaydı.

Wedbush analisti Dan Ives pazartesi günkü notunda Musk'ın 2012'de kazandığı ve Ağustos 2022'de sona erecek olan 23 milyon hisse senedi opsiyonundan ötürü "büyük bir vergi faturası" ile karşı karşıya kaldığı için hisselerinin bir kısmını yıl sonundan önce satmayı planladığının zaten iyi bilindiğini belirtti. Ancak Wedbush, Musk'ın Tesla'daki hisselerinin %10'unu satacak olmasının hisseler üzerinde endişe yaratmaması gerektiğini de ifadelerine ekledi.

Kaynak 

Metaverse Nedir?Metaverse çok geniş bir terim olmakla beraber genellikle insanların internet üzerinden erişebilecekleri, paylaşılan sanal dünya ortamlarını ifade eder.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800