İnternetten alışverişte kazandıran taktikler!

İnternette en iyi fiyatı aramak angarya gibi görünebilir. Fakat önlem almazsanız, bir sürü aşırı pahalı dürtü satın alımlarıyla karşılaşabilirsiniz. İşte internetten alışveriş yaparken işinize yarayacak ve size zaman kazandıracak bazı kısa yollar:

İnternette en iyi fiyatı aramak angarya gibi görünebilir. Fakat önlem almazsanız, bir sürü aşırı pahalı dürtü satın alımlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Web siteleri indirimler, fırsatlar, sezonluk satışlar, kuponlar, nakit geri ödeme programlarıyla dikkatimizi çekmek için rekabet eder. Peki gerçekten en iyi seçimi yaptığınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

İşte internetten alışveriş yaparken işinize yarayacak ve size zaman kazandıracak bazı kısa yollar:

Çevrimiçi alışveriş listesi yapın

İnternete girmeden önce ne satın almak istediğinize dair net bir fikriniz olsun. Bu, odaklanmanıza yardımcı olur. Böylece ilgisiz öğeler tarafından dikkatiniz dağılmaz veya mağazadan mağazaya atlamak için saatler harcamazsınız. Potansiyel satın alımlarınızı listeleyerek, gerçekte neye ihtiyacınız olduğunu netleştirebilirsiniz. Gereksiz öğeleri kestiğinizde, zaten paradan tasarruf edersiniz.

Asıl amacınız paranızın karşılığını daha fazla almak olsa da en ucuz seçeneğin her zaman en iyisi olmadığını belirtmekte fayda var. Listenizi yaparken sürdürülebilirlik ve kalite gibi faktörleri göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Fiyatları karşılaştırın 

Fiyatları karşılaştırmak için farklı web sitelerini manuel olarak kontrol etmemiz gereken günler geride kaldı. Bugün, en düşük fiyatı bulmayı kolaylaştıran arama işlevlerine sahip birçok fiyat karşılaştırma sitesi var.

Bu web siteleri ve tarayıcı eklentileri, çevrimiçi alışveriş yaparken fiyat karşılaştırmanıza ve istediğiniz ürünlerle ilgili fırsatları bulmanıza yardımcı olur.

Alışveriş sepetinizde ürün bırakın

Bu klasik numara, acilen ihtiyacınız olmayan öğeler için işe yarar. Alışveriş listenizi gözden geçirin, bekleyebilecek diğer şeyleri sepetinizde bırakın.

Şimdi bekleme oyununu oynama zamanı. Çevrimiçi mağazalarda genellikle satın alma işleminizi tamamlamanızı teşvik eden sistemler bulunur. Size e-posta hatırlatıcıları gönderilebilir ve ürün reklamları muhtemelen ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerinde görünmeye başlar (buna yeniden hedefleme denir). Bekleyin ve "stokta yalnızca 1 ürün kaldı." gibi bir aciliyet duygusu yaratma girişimlerine kanmayın. 

Online alışveriş için bütçe oluşturun

Şu anda paranız kısıtlıysa veya birikimlerinizi artırmaya çalışıyorsanız, bir bütçe belirlemeye değer. İyi plana sahip olmak, "X tutarının üzerindeki siparişlerde ücretsiz gönderim", "bir alana bir bedava" veya gerçekten ihtiyacınız olmayan indirimli "ilgili ürünler" gibi şeylerden kaçınmanıza yardımcı olur.

Unutmayın bütçeniz alışveriş listenize sıkı sıkıya bağlı olmalı. Gereksiz her türlü harcamalardan kaçının. Harcama yaparken, genel bütçenize uyumlu olup olmadığını hesaplayın.

Aylık maliyetleriniz için genel bir bütçeniz yok mu? Ya da hesap yapmakta zorlanıyor musunuz? Gelir ve giderlerinizi akıllıca yönetmenizi sağlayacak Moneye uygulamasını kullanabilirsiniz.

Çiftler Nasıl Bütçe Yapmalı? Uzun zamandır tek başınıza kendi ihtiyaçlarınızı dengelemek için uğraşırken, şimdi eşinizle birlikte bunu yapacacak olmanız sizi ilk başta biraz zorlayabilir. Peki eşinizle ideal bütçenizi nasıl oluşturabilirsiniz? İşte önerilerimiz:

 

Etiketler Bütçe Alışveriş
Yorumlar
Kalan Karakter 800