Günü Doğru Değerlendirerek Kazanmanın Yolu

Her gününü doğru değerlendirenler, ekonomik alanda da başarılı oluyor. Bunun ilk adımı ise olaylara gerçekçi, ama olumlu bakmak.

Her gün çeşitli sebeplerle moralimiz bozulup, canımız sıkılabiliyor. Aslında bu duygulardan sıyrılıp iyi hissetmek, günü güzel yaşamak mümkün.

Siz bunu yaparsanız veriminiz artıyor, yeni projeler yaratıyorsunuz, patron sizi farkediyor, iş güvenceniz tavan yapıyor.

İşte Size Birkaç Tüyo:

1- Her sabah uyanınca başınıza gelmesini istediğiniz 1 güzel şey düşünün. İstediğini planlayıp, sonra da çağırmak önemli.

2- Evden çıkmadan aile fertlerinden en az birine sıkı sıkı sarılın. Sarılmak, temas, sevgi, güç verir. Her derde deva.

3- Metroda, otobüste küçük bir iyilik yapın, size gülümsenmesini sağlayın. Emin olun içiniz çiçek açacak. Veriminiz artacak.

4- İş yerinde size küçük ama güzel bir şey yapan birine teşekkür edin. Takdir size karşı olumlu düşünceyi artırır. Bu da enerjinizi.

5- Herhangi bir konuda reddedilince ego yapmayın. Demek ki başka bir yöne yönlendiriliyorsunuz. Orayı görmeye çalışın.

6- Sürekli zihninizde olan bir kişi veya konu, sizi yorar. Buna izin vermeyin.

7- Sizi aramıyor mu? (Patron, sevgili, işveren.) Demek ki bugün o kişinin kafası başka yerde. Baktınız hiç aramıyor, demek sizi hak etmiyorlar.

8- Sabahtan üzerinize bir görünmez zırh giymiş gibi, kendinizi koruma altına alın. Sizin izniniz olmadan kimse sizi üzemesin.

9- Para konularında sorununuz mu var? Soruna değil çözüme odaklanın. Hiçbir para konusu çözümsüz değildir. Para Durumu'na SOR çözelim.

Olumlu düşüncelerle hayatınıza yön verin!Düşünce biçiminizi değiştirmeniz gerektiğini gösteren işaretler...

 

Etiketler Mutluluk kazanç
Yorumlar
Kalan Karakter 800