Evlilikte En Önemli 3 Şey Nedir?

İster yeni başlıyor olun ister uzun süredir evli olun, başarılı bir evlilik için kullanabileceğiniz bazı ipuçlarına bakacağız.

Başarılı bir evliliğin üzerinde düşünülmesi gereken 3 önemli şey vardır.

Bunlar:

  1. Güven
  2. İletişim
  3. Aşk

Bu 3 şey olmadan mutlu ve başarılı bir evlilik için sürekli mücadele etmeniz gerekir.

Evliliğinizin bazı alanlarında çalışmanız gerektiğini düşünüyorsanız panik yapmayın. Bu iyiye işaret çünkü umursadığınızı gösteriyor.

İster yeni başlıyor olun ister uzun süredir evli olun, başarılı bir evlilik için kullanabileceğiniz bazı ipuçlarına bakacağız.

Başarılı Bir Evliliği Kurmanın ve Sağlamanın 5 Kolay Yolu:

Finansal Yükü Paylaşın

Finansal yük söz konusu olduğunda, bu işi sadece tek kişi yüklenmemeli. Evlilikte herkes sırtına birer yük almalı ve harekete geçmeli…

İşleri adil kılmak için, finansal yükü paylaştığınızdan emin olun. İkinizin de birbirinizin finansal durumunu bilmeniz ve paranızdan sorumlu olmanız gerekir.

Çift olarak finansal durumunuzu yönetmek söz konusu olduğunda, içine giren çok şey var. Oturup tüm bunları birlikte planlamanızı öneriyoruz.

Sorunları Birlikte Çözün ve Uzlaşmayı Öğrenin

Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, birlikte çözeceğimizden emin olun. İlişkiniz için yapabileceğiniz en kötü şey, bir sorun olduğunda tartışmamak olur.

Bunu daha önce yaptıysanız, birbirinizle konuşmamanın uzun vadede işleri nasıl daha da kötüleştirebileceğini bilirsiniz.

Kişilik çatışmaları, hedef farklılıkları veya para kavgaları gibi ikinizin çatışabilmesinin birçok nedeni var. Ancak hepsi aynı şekilde çözülebilir. İşin aslı, her konuda hemfikir olmayacaksınız. Bu gerçeğin baştan beri farkında olmak, bir planı uygulamaya koymanıza yardımcı olacak.

Her zaman haklı olan ve kendi yolunu bulan biri olmayı ne kadar isteseniz de uzlaşmayı öğrenmeniz gerekecek. Sonuçta, mutlu ve huzurlu bir ilişkiye sahip olmak da dahil olmak üzere aynı hedefler için çalışmalısınız.

Güven Oluşturun

Bir evliliği bir arada tutan nedir? Güven! Ve güven kazanılır… Bu, çift olarak sürekli olarak üzerinde çalışmanız gereken bir şey olduğu anlamına gelir.

Birbirinizle sürekli olarak güven inşa etmenin birçok yolu var ve birbirinize karşı açık ve dürüst olmak bunda önemli bir faktör.

Birbirinize güvenemezseniz, finansal açıdan sorumlu olmak için birbirinize nasıl güvenebilirsiniz?

Birlikte bütçe yapın ve ikinizin de görebileceği harcama kuralları belirleyin. Birlikte hareket etmeniz size güvenilir olabileceğinizi göstermeniz için şans verir.

Birlikte Hayal Edin ve Planlayın

Muhtemelen hayatınızda yapabileceğiniz en eğlenceli şeylerden biri hayal kurmak.

Sevdiğiniz kişiyle oturup, gelecekteki hayatınızın nasıl görünmesini istediğinizi hayal etmekten daha iyi bir şey yok. Bu yıl ikiniz için de işlerin nasıl gitmesini istediğinizi düşünerek başlayabilir ve ardından bunu 5 yıl, 10 yıl vb.

Yine de hayal etme kısmına takılıp kalmayın. Bunu nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bir eylem planına ihtiyacınız var! Hayattaki çoğu şeyde, başlamak için paraya ihtiyacınız olacak. Paranızı birlikte yönetmek önemli. Moneye uygulamasına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daima Birbirinize Saygı Gösterin

Birbirinize saygı göstermek sağlıklı bir evliliğin en bariz kısmı gibi görünüyor, ancak bunu birbirinizle yapmayı taahhüt ettiğinizden emin olmanız önemli.

Birbirinizi kızdırmakta yanlış bir şey yok, ancak ilişki değerlerinizin özü birbirinize saygılı olmak olmalı.

Bunu yapmanın birçok yolu var, asıl önemli olan eşinize değer verdiğinizi ve onun söyleyeceklerine değer verdiğinizi unutmayın. Bir ilişkide herkes farklı şekillerde çalışır, ancak hepimiz eşimizin görüşlerimize saygı duyacağını ve bizi dinleyeceğini bilmek isteriz.

Nerede olursanız olun (örneğin arkadaşlarınızla eğleniyorsanız) her zaman eşinize saygı gösterdiğinizden emin olun.

Siz ve eşiniz için mutlu bir evlilik yaratmaya çalışmanıza yardımcı olacak birçok şey var ve umarız bu makale yardımcı olmuştur!

 

Paraya Karşı Tutumunuz Evliliğinizin Gidişatını Belirliyor! Paraya karşı tutumlarında fikir ayrılığı yaşayan çiftlerin boşanmaya daha meyilli olduğu görüldü. Gelin detaylarına bakalım.

 

Etiketler Para Evliliik Güven
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store