Dünyanın En Zengin Adamı Bezos'un Boşanmasının Farklı Bir Yüzü

Bir boşanmanın maddi açıdan anatomisi.

Dünyanın en zengin adamı olan Jeff Bezos ile 1993 yılında henüz 29 yaşında, iş hayatında şu an olduğu noktadan fersah fersah uzakken aşık olup evlendiği eşi Mackenzie Bezos (Tuttle) boşanacaklarını yaptıkları açıklama ile duyurdular;


"Birbirimizi bulduğumuz için çok şanslı hissediyoruz ve evli olduğumuz her bir yıl için minnetarız. 25 yıl sonra ayrılacağımızı bilseydik bile hepsini yeniden yapardık. Birlikte, evli bir çift olarak müthiş bir hayatımız oldu ve ebeveyn, arkadaş, yatırım ve proje ortağı olarak birlikte müthiş bir gelecek var önümüzde. Etiketler farklı olsa da bir aile ve iyi dostlar olarak kalacağız".

Ve bir anda bütün dünyanın gözü kulağı bu konuya döndü.

Ben olaya farklı bir yönden bakmayı önereceğim…

Jeff Bezos çalıştığı şirkete internetten kitap satışını önerdiğinde teklifi reddedilince istifa ederek kendisi bu işe girişti… Temmuz 1995 yılında kurulan Amazon’un da ilk adımı böyle atıldı.

Şimdi ise Jeff Bezos'un serveti yaklaşık 150 milyar dolar.

Tarihsel olarak bakacak olursak bugünkü servetine ilk adımı attığında evliydi. Yani bir bakıma bu serveti birlikte edindiler. Şimdi ise bütün dünyada bu servetin nasıl bölüşüleceği konuşuluyor? İşin görünen yüzü Jeff Bezos olsa da, dört çocuğunun annesi, eşi Mackenzie’nin hiç mi katkısı yok dersiniz?

Yorum sizlerin…

Sizce Jeff Bezos Servetini Boşanacağı Eşiyle Paylaşmalı Mı? Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos boşanıyor. Mal paylaşımı yapılırken sizce ne yapmalılar?
Servetinin Yarısını Eşine Vermeli
52.25 %
Daha Düşük Tazminatlı Bir Anlaşma Yapmalı
47.75 %
Yorumlar
Kalan Karakter 800
Nevriye Tambaş
Daha düşük tazminatlı bir anlaşma yapmalı, kâr ettiği parayı eskortlara yedirmeli, böylece çocuklarını da utandırmalı, giderken de kalan parasını kefenin cebine koymalı.