Emekli bayram ikramiyelerine zam var mı?

Emeklilerin bayram ikramiyesinde artış olacak mı? Emeklilerin 1.100 TL olan bayram ikramiyelerine ne kadar zam yapılacağı, 2023 Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde merak konusu oldu.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv
1 5 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?
EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Emeklilerin bayram ikramiyesinin ne kadar? 2023 yılında idrak edilecek Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı? Milyonlarca emekli, bu sorunun cevabını merakla bekliyor.

2 5 EYT’LİLER DE BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?
EYT’LİLER DE BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

Ocak ayında refah payı artışı ile maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zammın ardından emeklilerin en çok konuştuğu konu bayram ikramiyeleri oldu. Meclis’te komisyonda kabul edilen EYT düzenlemesinin emeklilik hakkı kazanacak olanların da yararlanacağı bayram ikramiyesinde de artış yapılması beklentisi var.

3 5 2 BİN İLE 3 BİN ARASINDA ZAM OLABİLİR
2 BİN İLE 3 BİN ARASINDA ZAM OLABİLİR

Bu konuda da bir çalışma olduğu ve 1.100 TL olan bayram ikramiyelerinin 2.000 bin ile 3.000 lira arasında bir rakama ulaşacağı ileri sürülüyor. Bu çalışmada iki farklı formülün plana çıktığı ifade ediliyor.

4 5 EN ÇOK KONUŞULAN ZAM FORMÜLÜ
EN ÇOK KONUŞULAN ZAM FORMÜLÜ

En çok konuşulan formülün yeniden değerleme oranında artış olduğu belirtiliyor. Yüzde 122,93'lük artışın bu yıl bayram ikramiyelerine yansıyacağı böylece 1.100 TL olan ikramiye 2 bin 452 TL'ye çıkabilecek. Bu formül gerçekleşirse iki bayram da emeklilerin eline toplam 4 bin 904 lira geçecek.

5 5 BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TAKVİMİ
BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TAKVİMİ

Bu yılki Ramazan Bayramı 21 ile 23 Nisan tarihleri, Kurban Bayramı da 28 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak. Bu iki bayram öncesinde ikramiyeler ödenecek. Buna göre ikramiye ödemesi konuşulan tarihler ise şöyle; Ramazan Bayramı için 17-20 Nisan, Kurban Bayramı için de 26-27 Haziran arasında ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800