Youtube Üzerinden Para Kazanma Yolları

Dünya genelinde her gün beş milyar YouTube videosu izlendiğini biliyor muydunuz? Siz de YouTube üzerinden para kazanmak istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.

YouTube Kanalınızı Oluşturun

Kanalınız, YouTube'deki kişisel markanızdır. Hesabınızı oluşturun veya mevcut hesabınızı kullanın. Kullanıcıların kanalınızı bulmasına yardımcı olacak anahtar kelimeler ekleyin ve anahtar kelimelerinizin içeriğinizle alakalı olduğundan emin olun.

İçerik Yükleyin

Yüksek kaliteli ve çok uzun olmayan içerikler üretmeyi deneyin. Bu içerikleri düzenli olarak yüklemeye çalışın. İçeriğiniz başlangıçta harika olmasa bile, devam edin. Pratik yapmak zamanla mükemmelleştirir. Her videoyu bir öncekinden daha iyi hale getirmeye çalışın.

Daha iyi bir kamera kullanarak veya daha iyi yazılım ya da teknikleri düzenlemeyi deneyerek içeriğinizi geliştirin. Düzenli olarak yüklemek kitlenizi canlı tutmanıza yardımcı olur. Düzenli bir programa içerik eklerseniz ve bu planlamayı mümkün olduğunca sürdürürseniz kişilerin abone olma olasılığı ve izleme sıklığı daha da yükselecektir.

Hedef Kitle Oluşturun

Bir kitle oluşturmak, para kazanmanızı artırmanın anahtarıdır. Daha fazla abone almanın bir sırrı yok, yapabileceğiniz en iyi içeriği yapın, hedef kitleniz kendiliğinden oluşacaktır.

Videolarınızdan Para Kazanın

Videolarınızdan para kazanmaya başlamak için, YouTube para kazanma özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, YouTube videonuza reklam yerleştirilmesine izin verdiğiniz ve videonuzda telif hakkıyla korunan bir şey olmadığını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Ayrıca para kazanmaya başlamak için 12 ayda en az 4.000 saat ve 1000 aboneye ihtiyacınız var.

·      Www.youtube.com adresine gidin ve  ‘Kanalım’ ı tıklayın.

·      Üst çubuktaki ‘Video Yöneticisi’ bağlantısını tıklayın.

·      Kanalı tıklayın ve para kazanma özelliğini etkinleştirin.

·   Para Kazanma sekmesini tıklayıp ‘Reklamlarla Para Kazanm’ kutusunu işaretleyerek bir video yüklenirken para kazanabilirsiniz.

Google AdSense Kurun

Google AdSense'i AdSense web sitesinde ücretsiz olarak ayarlayabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmaya başlamak için ‘Şimdi Kaydolun’ düğmesini tıklayın. Kendi hesabınızı oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız. 18 yaşından küçükseniz, size yardımcı olması için bir yetişkine ihtiyacınız olacaktır.

Analitiklerinizi Kontrol Edin

Çevrimiçi, para kazanılan ve izlenen bazı videolarınız olduğunda, nasıl performans gösterdiklerini görmek için üzerlerindeki analitiklere göz atmalısınız. Kanal menünüzdeki ‘Analytics’ seçeneğini tıklayın. Burada tahmini kazançları, reklam performansını, video görüntülemelerini, demografik bilgileri ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Videolarınızı Yaygınlaştırın 

Bir blog açın, bir web sitesi oluşturun veya sosyal medyada yayınlayın. Ne kadar çok tıklanırsa o kadar iyi olur.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store