#EvdeKal Çağrısına Uyarken, Kendinizi Geliştirin

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde, mecbur olmadıkça dışarı çıkmayın çağrılarına kulak verip evlerimizde otururken, bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek elimizde. Bunun için internet üzerinden eğitim veren birbirinden değerli kurumları takip edebilir, ilginiz dahilindekilere katılabilirsiniz.

1 11 Edx
Edx

Harvard ve MIT tarafından kurulan edX, 20 milyondan fazla öğrenciye, dünyadaki en iyi üniversitelerin çoğunluğuna ve endüstri lideri şirketlere ev sahipliği yapmakta. Küresel bir kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak edX, geleneksel eğitimi dönüştürerek maliyet, yer ve erişim engellerini ortadan kaldırıyor. İnsanların kendi terimleriyle öğrenme taleplerini karşılayan edX, eğitim olanaklarını yeniden tasarlıyor ve çığır açan MicroMasters® programları da dahil olmak üzere en yüksek kalitede öğrenme deneyimleri sunuyor.
https://www.edx.org/

2 11 Coursera
Coursera

Stanford Üniversitesi'den Bilgisayar Bilimleri profesörü Andrew Ng ve Daphne Koller tarafından kurulmuş olan çevrimiçi eğitim platformu, çeşitli alanlarda ve konularda eğitim veriyor. Coursera'da Yale, Pennsylvania Üniversitesi, Google, IBM ve bunlar gibi bir çok üniversite ve şirketten çevrimiçi kurslar, uzmanlıklar, sertifikalar ve dereceler bulabilirsiniz.
https://www.coursera.org/

3 11 Vidobu
Vidobu

Çevrimiçi video eğitim platformu Vidobu'da, 12.167+ video eğitimi yer alıyor. Yeni başlayanlardan, profesyonel düzeyde kullanıcılara kadar herkese hitap eden geniş eğitim içeriği sunan Vidobu'da izlediğiniz videolarda anlatılan örnekleri bilgisayarınıza indirip birebir çalışabilirsiniz.
İster bilgisayarınızdan, ister tablet veya mobil cihazlarınızdan izleyebileceğiniz eğitimleri tamamladıktan sonra sertifikanızı da alabiliyorsunuz.
Vidobu'da ücretsiz eğitimler de yer alıyor.
https://www.vidobu.com/

4 11 Udemy
Udemy

Her ay yayınlanan yeni kurslarla 100.000 online video kurs sunan Udemy'de kendinize uygun olan hızda ilerleyebileceğiniz eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Yazılım geliştirmeden kişisel gelişime, pazarlamadan fotoğrafçılığı onlarca alanda binlerce eğitim arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.
Dilerseniz siz de Udemy'de eğitmen olabilirsiniz.
https://www.udemy.com/

5 11 Google Dijital Atölye
Google Dijital Atölye

2017 yılında Google Türkiye’nin duyurduğu eğitim projesi Google Dijital Atölye, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB desteği ile faaliyete başladı.
Bir çok ödül almış olan Google Dijital Atölye üzerinden, her yaş ve mesleğe uygun dijital eğitimleri, dilediğiniz hızda ve öğrenme planında almanız mümkün.
https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye

6 11 Code Academy
Code Academy

JavaScript, Ruby, HTML, CSS ve Python dahil bir çok programlama dilini öğrenebileceğiniz çevrimiçi eğitim platformu olan Code Academy'de eğitim almak için hiç bir deneyim ya da bilginiz olma zorunluluğu yok. Hemen bugün sıfırdan başlayabilirsiniz.
https://www.codecademy.com/

7 11 Khan Academy
Khan Academy

Eğitimci Salman Âmin Khan tarafından kurulan ve 14 yıldır internet üzerinden eğitim veren platform Khan Academy, "Herkese, her yerde, dünya standartlarında, ücretsiz eğitim!" sloganıyla öne çıkıyor.
6500’den fazla ders videosunun içeriği, Matematik, Fen Bilimleri, Finans, Sanat, Sosyal Bilimler ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında yoğunlaşan Khan akademinin içerik kalitesi de bir hayli yüksek.
Khan Academy’de yer alan derslerin büyük bir çoğunluğunda Türkçe altyazılı desteği yer alıyor.
http://www.khanacademy.org.tr/

8 11 İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi
İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi

Mesleki eğitim, dil eğitimi, genel kültür gibi bir çok farklı alanda ücretsiz örgün eğitim veren İSMEK, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim derslerine başladığını duyurmuştu. Hali hazırda Algoritma ve Programlamaya Giriş, Fransızca A1 Seviyesi dersleri yer alırken, bir çok ders de programlama aşamasında.
İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi’nden faydalanmak için www.kursiyer.ismek.ist adresi üzerinden online başvuru yapabilir, kurs kaydınız kesinleştikten sonra mail yoluyla gönderilecek kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim paneline girerek eğitime katılabilirsiniz.
www.kursiyer.ismek.ist

9 11 Anadolu Üniversitesi E-Sertifika Programları
Anadolu Üniversitesi E-Sertifika Programları

Mesleki ve kişisel gelişiminize katkı sağlamak için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bünyesinde hazırlanan sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.
2020 Bahar döneminde 121 e-Sertifika Programı sunan Anadolu Üniversitesi E-Sertifika bölümünden kendinizi geliştirmek istediğiniz alana uygun olanı seçerek, dilediğiniz ortamda hemen eğitime başlayabilir, kendinize yeni bir kapı açabilirsiniz.
http://esertifika.anadolu.edu.tr/

10 11 Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs
Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs

2009 yılında kurulan, Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu, öğretmenlerin ve eğitim sorumlularının mesleki ve kişisel gelişim ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.
Platformda, video tabanlı mikro öğretim modüllerine, canlı derslere ve platform üyelerinin paylaştıkları içeriklere ulaşılabiliyor. eKampüs’ün sunduğu tüm eğitim içerikleri herkese açık.
https://www.ekampus.orav.org.tr/mobilekampus

11 11 İstanbul İşletme Enstitüsü
İstanbul İşletme Enstitüsü

Öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması, mesleki becerilerini geliştirmesi ve belirli bir alanda uzmanlaşmaları için oluşturulmuş uzaktan ve örgün eğitim sunan kuruluşta, onlarca ücretsiz eğitim arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.
https://www.iienstitu.com/

Yorumlar
Kalan Karakter 800