Türk Eğitim Vakfı’ndan burs arayan öğrencilere son dakika bilgilendirmesi

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Son dönemde bura arayan üniversite öğrencilerinin sahte ilanlarla dolandırılmaya çalıştığını belirterek uyarıda bulundu.

Güncelleme:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), sahte ilanlarla ilgili uyarılarda bulunarak aşağıdaki gönderiyi tev.gov.tr sitesinde paylaştı.

 
İşte TEV'in sahte ilanlarla ilgili uyarısı:

Son dönemde burs arayan üniversite öğrencilerinin sahte ilanlarla, SMS yoluyla ya da bizzat aranarak dolandırılmaya çalışıldığına dair haberlerle karşılaşıyoruz.

Yetkililer dışında gerçekçi olmayan uyarı ve talepleri dikkate almamanızı,Vakfımız adına para istendiği takdirde itibar etmememizi şahsi bilgilerinizi paylaşmamanızı hatırlatmak isteriz.

Türk Eğitim Vakfı’ndan burs arayan öğrencilere son dakika bilgilendirmesi resim: 0

TEV nedir?

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Mehmet Yıldırım
Kızım unuverste yi kazandı durumum yok yetmiyor yardım yaparsaniz sevinirim
Seher Kıngır
Sadece bursun bana çıkmasını ve ihtiyacım olan paranın en azından bir kısmını almak isterim.