Ev Ekonomisi Dersinden Bu Yaşımıza Kadar; Öğretmenler ve Tasarruf

Tasarrufun önemini çocuklara öğreten öğretmenler ülkenin geleceğine sahip çıkıyor.

Ev ekonomisi ve beslenme diye bir ders vardı eskiden. Şimdi de benzer isimlerle aynı işi yapan dersler var. Burada aileden öğrendiğimiz tasarruf yapma, birikim yapma, eski eşyalarla kendin yap projeleri gibi tüyoları okulda pekiştiriyorduk. Hatta çoğu öğrenci için öğretmenler tasarruf, para kullanma bilincinin ilk başladığı yerler oluyordu.

İster bu ders olsun isterse olmasın öğretmenler çocukların hayatında önemli bir rol model. Öğretmenlerin sunduğu hayat vizyonu çoğu öğrenciyle birlikte bir ömür yol arkadaşı oluyor. Yani ilkokul birinci sınıfta öğrendiğimiz bir davranış, 70 yaşında bile bizlerin yolunu aydınlatabiliyor.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bir ulusun hem eğitimini hem de ekonomisini yönlendiren vizyonu ona Başöğretmen adının verilmesinin asıl sebebi. O gelecek nesillerin mimarı olarak öğretmenleri gördüğünde şüphesiz ki hem bilim yolunda hem de bilinçli bir halk oluşturma konusunda çözümü öğretmenler olarak belirlemişti.

Öğretmenlerden tasarruf alanında beklentilerimiz ise:

- Tasarrufun önemini çocuklara anlatma

- Çocuklara biriktirme alışkanlığı kazandırma

- Para kullanma bilincini çocuklara aktarma

ParaDurumu.com da 3 Kumbara ile öğrencilere parasını yönetmeyi öğreten bir program hazırlamış ve binlerce öğrenciye ulaşmıştı... Katılımcılara tasarruf, birikim ve yatırım konularında destek verdiğimiz bu seminerlerde öğretmenlerle işbirliği yapmayı da unutmadık. Bize göre eğitim her şeyin başı. Ve öğretmenler de eğitimle bir toplumu medeniyet seviyesine yönlendirenlerin ta kendisi.

Bizler üzerinde emeği geçen; dünün, bugünün ve yarının tüm öğretmenlerine sevgilerimizi iletmek istiyoruz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

3 Kumbara’nın Dikkat Çeken Paylaşımları3 Kumbara'nın dikkat çeken paylaşımlarını birlikte inceleyelim:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store