Zeytin Salatalı ve Sebzeli Sandviç

Hem besleyici hem de pratik bir öğüne ihtiyacınız olduğunda sandviçler tam da bu ihtiyacınıza karşılık verir. Zeytin salatası ile sandviçinizi daha lezzetli hale getirmeye ne dersiniz?

Yuvarlak köy ekmeğinin üst kabuğundan 3 santim kalınlığında bir kapak kesin. Ekmeğin sadece kabuğu kalacak şekilde içini düzgün bir şekilde oyun. Zeytin salatası için, kırma, sele ve dilme zeytinlerin çekirdeğini çıkarıp etli kısımlarını kıyın. Bir kabın içine alın. 1 havucu temizleyin. Kereviz sapı, havuç, dilediğiniz kadar kuru domates ve kekiği kıyın. Zeytine ilave edin. Zeytinyağı ve karabiberi ekleyip iyice karıştırın. Kırmızı ve yeşil biberleri közleyip kabuğunu soyun. Hellim ve Kars gravyerini ince dilimleyin. Roka yapraklarını temizleyin. Dilimlediğiniz hellim peynirini ızgarada pişirin. Ekmekten hazırladığınız kasenin içini sırasıyla, zeytin salatası, yeşil biber, hellim peyniri, zeytin salatası, kırmızı biber, gravyer peyniri, roka yaprakları ve zeytin salatası sıralamasıyla doldurun. Üzerine ekmekten kapağı kapatın streç film ile sarın. 1 saat bekletin. Dilimleyip servis yapın.
 
 
 

Etiketler sandviç tarif
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store