Ünlülerden Koronavirüsle Mücadele İçin Dudak Uçuklatan Bağışlar

Bütün dünya ortak bir hedef doğrultusunda tek vücut olmuş durumda. Herkesin tek bir amacı var, o da bir an önce koronavirüsü yenmek. Bu alanda bir çok çalışma, araştırma, finansal destek paketleri açıklanıyor. Ünlüler ise bu çalışmalara bağış yaparak destek veriyorlar.

1 12 Lady Gaga
Lady Gaga

Ünlü şarkıcının kendi güzellik markası olan Haus Labs, 16 martta yaptığı açıklamada bir önceki haftaki satış karının yüzde 20'sini Los Angeles ve New York'daki yerel gıda bankalarına bağışlayacağını açıkladı.

2 12 Rihanna
Rihanna

32 yaşındaki genç şarkıcı, eğitim ve acil durum hazırlık ve müdahale programlarını finanse eden  kendisine ait Clara Lionel Vakfı aracılığıyla  5 milyon dolar bağışta bulundu. 

3 12 Blake Lively - Ryan Reynolds
Blake Lively - Ryan Reynolds

Ünlü çift Feeding America ve Food Banks Canada’ya toplam 1 milyon dolarlık bağış yaptılar.

4 12 Justin Timberlake
Justin Timberlake

Ünlü şarkıcı, 15 Martta sosyal medya hesabından Tenn Memphis bölgesindeki insanlara yiyecek dağıtmak için Feeding America'nın bir parçası olan Mid-South Foodbank'a açıklanmayan bir miktar bağışladığını açıkladı. Ayrıca takipçilerini yerel topluluklarını desteklemeye çağırdı.

5 12 Remo Ruffini
Remo Ruffini

Ünlü bir spor giyim markasının sahibi Ruffini, koronavirüsle mücadelede zor günler geçiren İtalya'da 400 yoğun bakım üniteli yeni bir hastane yapımına destek olarak 10 milyon euro bağışladı.

6 12 Giorgio Armani
Giorgio Armani

Ünlü modacı, zor günler geçiren memleketi İtalya'daki üç ayrı hastaneye toplam 1.3 milyon dolar bağış yaptı.

7 12 Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic

Ünlü futbolcu koronavirüsle mücadele çerçevesinde hastanelere destek amacıyla bir yardım kampanyası başlattı, kendisinin de bağış yapacağını açıkladı ve iletişim gücünü de kullanarak tüm dünyadan destek istedi. 

8 12 Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi

İtalya'nın eski başbakanı da Lombardy bölgesinde kurulacak yeni hastane için 10 milyon euro bağış yaptı.

9 12 Jack Ma
Jack Ma

Alibaba'nın kurucusu, koronavirüsle mücadele kapsamında Avrupa'ya 1.8 milyon maske ve 100 bin virüs tespit kiti bağışladı. Jack ayrıca Amerika'ya da 500 bin koronavirüs test kiti ve 1 milyon maske bağışı yaptı.

10 12 Benetton Ailesi
Benetton Ailesi

Benetton ailesinin yatırım kolu Edizione Srl, Milano, Roma ve kuzeydoğu İtalyan şehri Treviso'daki hastanelere 3 milyon euro bağışta bulundu.

11 12 Rudy Gobert
Rudy Gobert

NBA'de ilk koronavirüs teşhisi konulan Utah Jazz'ın ünlü oyuncusu, koronavirüs çalışmalarına destek kapsamında 500 bin dolar bağışladı. 

12 12 Domenico Dolce ve Stefano Gabbana
Domenico Dolce ve Stefano Gabbana

Ünlü modacılar bağışıklık sisteminin COVID-19'a verdiği yanıtı araştırmak için Milan'daki Humanitas Üniversitesi'ne açıklanamayan bir bağışta bulundu.

Yorumlar
Kalan Karakter 800