Tanımadığınız Biriyle Konuşma Başlatmanın 7 Yolu

İnsanların her zaman nasıl başlamaları gerektiği hakkında merak ettikleri bir konu vardır; bir sosyal ortamda konuşmayı nasıl başlatmalıyım?

Herhangi bir etkinlikte veya sosyal ortamda çevredeki insanlarla konuşmaya başlamanın bir çok yolu vardır, işte bazıları; 

1.    Hava Hakkında Konuşmak : Hava ne kadar sıcak ? Ne kadar soğuk?
Bu tarz, ortama dair genel durum hakkında sorularla konuşmayı başlatabilirsiniz. 

2.    Mekan Hakkında Konuşmak : Ne kadar güzel bir yer değil mi? Heykeli gördünüz mü? Bulunduğunuz yerle ilgili söyleyebileceğiniz şeyler karşınızdakinin de dikkatini çeker.

3.    Okuduğunuz, dinlediğiniz bir konu hakkında laf açmak: En son bunu okudum ya da şunu dinledim, gerçekten çok sevdim.  Farklı bir alternatif ise şu kişinin son yazısını okudunuz mu, ben çok beğendim. 
Bu tarz bir sohbet konusu, etrafınızdaki kişilerde aranızda hızlı bir iletişim başlatır. 

4.   İltifat etmek : Elbisenizi çok beğendim, nereden aldınız? Kolyeniz çok güzelmiş, gibi cümleler kullanabilirsiniz. İltifatı giysiye yada akseauara yapın, tanımadığınız bir kişinin fiziksel bir özelliğine iltifat etmeyin, bu onu ürkütebilir.

5.    Soru Sorun : Bir dahaki toplantı ne zaman başlayacak, bilginiz var mı? Lavabo ne tarafta?
Herhangi bir soru sorduğunuz zaman karşınızdaki cevap vermeye çalışacaktır. Böylece konuşmayı başlatmış olursunuz.

6.    Yardım isteyin : Bu çok ağır yardım eder misiniz, uzanamadım yardımcı olur musunuz? Bu tarz cümleler destek istediğiniz kişiyle aranızda bir sohbet oluşturur.

7.    Nasıl olduğunu sorun :  Neredeyse herkese her durumda sorabileceğiniz bir cümleyle başlayabilirsiniz. İyi günler, gününüz iyi geçiyor mu? Nasılsınız? gibi. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800