Evinizde Çalışma Alanı Yaratmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Bugünlerde pek çok kişi evden çalışmaya başladı. Peki evden çalışma modeli ile verimli bir iş ortamı nasıl yaratabilirsiniz?

Bugünlerde pek çok kişi evden çalışmaya başladı. Peki evden çalışma modeli ile verimli bir iş ortamı nasıl yaratabilirsiniz? Hadi birlikte işinize yarayacak, güzel, rahat ve konforlu bir ofis alanı yaratmanın yollarına bakalım. Ayrı bir oda veya büyük bir odada küçük bir alan olması fark etmez. Önemli olan, küçük bir bilgisayar masasının nasıl düzgün bir şekilde yerleştirileceği ve belgelerinizi nereye koyacağınız.

 

Ofis ortamı için iç tasarımın nasıl olmasına karar verirken, bir işyeri tasarımının tüm yönlerini göz önünde bulundurun. Zamanınızın çoğunu bu masada geçireceksiniz, bu nedenle en iyisi mümkünse belirli bir oda düzenlemek. Mobilya ve ofis ekipmanlarının yerleşimi, ticari faaliyetlerinizi ve üretkenliğinizi artırmalı, ancak rahatlığı ve yaratıcı bir atmosferi de olması gerektiğini unutmayın!

 

Örneğin hazır projelerin minimalizmini kopyalayarak tasarımınızda kullanabilir veya kendi fikirlerinizi kullanabilirsiniz. Çizimler, orijinal duvar süsleri olarak kullanılmaya çok uygundur. Renklerin performansı etkilediğini unutmayın. Sarı gibi parlak tonlar enerjiyi artırmaya yardımcı olabilir, ancak daha rahat bir ortam istiyorsanız soluk yeşil bir renk seçin. Stresli bir çalışma sırasında rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Çalışma alanınızı düzenlemenizdeki en önemli detay, kullandığınız alan ve ofis mobilyalarıdır. Mesleğiniz ne olursa olsun çevrenizdeki dekorasyonlar düşük kaliteli olmamalıdır.

 

Çalıştığınız masa, gözlerinizin yorulmaması için odanın güneşli tarafına aydınlık bir yere yerleştirilmelidir. Mümkünse bilgisayarınızı evdeki pencerenin konumuna yakın yerleştirin.

 

Bununla birlikte, ofis olarak kullanabileceğiniz ayrı bir odanız yoksa, işlerinizi organize edebilmeniz için geniş bir odada boş alan yaratabilirsiniz. Bu alan iyi aydınlatılmış olmalıdır. Kolayca erişmeniz gereken çeşitli belgeleriniz ve malzemeleriniz varsa, raflar veya uzun kitaplıklar takabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz alanı elverişli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Aradığınız şeyleri kolaylıkla bulmakla kalmayacak, aynı zamanda meraklı gözlerden saklayacak şekilde düzenleyeceksiniz. Küçük ofisinizi olabildiğince düzenli tutmaya çalışın. Sonuçta, karmaşa içinde çalışmak istemezsiniz. Bu sizi olumlu bir havaya da sokacaktır.

 

Son olarak, boş alanınız varsa, masanın yanına bir kanepe veya rahat bir sandalye koyabilir ve oturup yaratıcı fikirler üzerine düşünmek için veya sadece rahatlamak için kullanabilirsiniz.

 

Size ilham vermesi açısından çevrenizi resimler veya nesnelerle çevreleyebilirsiniz. Örneğin, fotoğrafları en sevdiğiniz kitapların yanına yerleştirin. Gözünüze hoş gelen ve sizi mutlu eden bu şeylerin varlığı güzel sonuçlara yol açacaktır.

 

Kaynak: https://www.womenonbusiness.com/tips-for-creating-home-office-space-that-works-for-you/

Yorumlar
Kalan Karakter 800