Ev ve İkinci El Araçlardaki Fiyat Artışına Önlem Alınacak mı?

Kredi oranlarının düşmesiyle birlikte fırsatçılar ürünlere değerinin üstünde fiyatlandırma yapmaya başladı. Ticaret Bakanlığı bu fiyat artışlarıyla alakalı ne açıklama yaptı?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Hazine ve Maliye Bakanlığı'yla birlikte Ticaret Bakanlığı, otomobil ve konut piyasasında fırsatçıların yapmış olduğu fiyat artışları üzerine harekete geçiyor.

Beklenen açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan geldi. Fiyat farklıları hakkında çalışma yapacaklarını belirten Bakan Pekcan, "İkinci el araç ve konut satışında ilan edilen fiyat farklılıklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışacağız" dedi.

Kamu bankalarının başlattığı kampanya kapsamında sıfır konutlar için 12 ay ödemesiz, 15 yıla kadar vadeli aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile kredi imkanı sunuluyor. İkinci el konutlar için ise faiz oranı yüzde 0,74. Sıfır araçlar için sunulan kredilerde aylık yüzde 0,49 - yüzde 0,69 faiz oranı kredi sunuluyor. İkinci el araçlarda bu oran yüzde 0,82'ye çıkıyor.

Kamu bankaları tarafından açıklanan kredi kampanyası sonrası fırsatçılar da harekete geçmişti. Konut fiyatlarında yüzde 30'a varan artış yapılırken, vatandaşlar duruma isyan etmişti. Benzer fiyat artışları ikinci el araç piyasasında da yaşandı. Her hafta daha da yükselen fiyatlar sonrası birçok kişi sıfır araçlara yöneldi.

Etiketler kredi ev ekonomi otomobil
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store