Dünyanın En Çok Kazanan CEO’ları Belli Oldu

2019 yılında en çok kazanan CEO'ların isimleri açıklandı ve dünyada bir ilk gerçekleşti.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Equilar’ın, Associated Press için hazırladığı 2019 yılı en çok kazanan CEO’lar listesinde bir numarada yer alan isim, Advanced Micro Devices’ın (AMD) CEO'su Lisa Su oldu. Böylece ilk kez bir kadın en çok kazananlar listesinde zirvenin sahibi oldu. İşlemci ve ekran kartı gibi bilgisayar bileşenleri üreten AMD, Lisa Su sayesinde hızlı bir yükseliş içerisine girdi ve son yılların en yüksek faaliyet karına imza attı.

2014 yılında AMD’nin başına geçen 50 yaşındaki CEO, 2019 yılında 1 milyon dolar maaş,  1.2 milyon dolar performans bonusu ile birlikte 2018 yılına oranla AMD’den aldığı ücretini dörde katladı. 

Buna ek olarak 3 milyon dolarlık hisse senedi opsiyonu alan Lisa Su, 53 milyon dolarlık şirket hisse primi de aldı. Kendi kazancını arttırırken aynı zamanda şirketin kazancını da başarılı ve hızlı bir şekilde arttırdı. Lisa Su göreve başladığında şirketin hisse senedi fiyatı 3 dolar bandında iken bugün bu hisselerin değeri 55 dolara kadar yükseldi.

 

Etiketler kadın ekonomi lider
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store