Soygunculara davetiye çıkaran ünlüler kim?

Sosyal medyada lüks hayatlarını sergiledikten sonra soygunculara davetiye çıkaran ünlüler kim? İşte o liste:

1 5 Kim Kardashian

Kardashian'ın yaşadığı her küçük detay internette ve televizyonda yayınlanıyor gibi görünüyor. Kim Kardashian Paris'te soyuldu ve olaydan sosyal medya sorumlu tutuldu.  Kim, yaklaşık 4 milyon dolar olduğu tahmin edilen Paris Moda Haftası sırasında Instagram'da 20 karatlık Lorraine Schwartz yüzüğünü sergilemişti. Fransız hırsızlar, sosyal medya paylaşımlarını kullanarak bu bilgiyi kendi çıkarları için kullandılar. Kardashian'ın da gönderileri, hırsızların hareketlerini takip etmesini kolaylaştırdı ve bulunduğu odaya girip, silah zoruyla  hırsızlık yaptılar. Ondan aldıkları mücevherlerin yaklaşık 10.6 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

2 5 Giulia Diletta Leotta

 

İtalyan sosyal medya yıldızı tatile çıktığı andan itibaren hırsızların hedefi oldu. Hırsızlık, bir restoranda yemek yediği saatlerde gerçekleşti. Hırsızlar, çatıya erişmelerini sağlayan bir kapıyı kırdıktan sonra eve girdi. Leotta'nın evinden Rolex'ler, mücevherler ve kasasındaki nakit dahil olmak üzere yaklaşık 180.000 dolarlık değerli eşya alındı.

3 5 Kieren Hamilton

 

Kieren Hamilton’ın instagramına baktığınızda lüks araba tutkusunu ve savurgan tatillerini görebilirsiniz. Kendisi kripto para ticareti yaparak parasını kazandı. Genellikle gece kulüplerinde ve yaptığı alışverişlerle ilgili sayısız fotoğraf yayınlar. Hırsızlar tam da bu yüzden ne alacaklarını çok iyi biliyorlardı.  Altın alyansını, altın bileziklerini, Apple MacBook dizüstü bilgisayarını ve hatta yaklaşık 1400 dolar değerindeki Rambo adlı Fransız Bulldog'unu bile aldılar.

4 5 Yani Mei-Yan

Hong Konglu ünlü So Mei-yan, oğlunun fotoğraflarını paylaşmak için ara sıra Instagram'ını kullanıyor. Şans ondan yana değildi. Sosyal medyadaki paylaşımlarından sonra hırsızların hedefi oldu. Hırsızlar onun evde sadece oğlu ve dadısıyla olduğunu biliyorlardı ve bu da onu onlar için kolay bir hedef haline geldi. Soyguncular o yokken evinden yaklaşık 1,29 milyon dolar değerinde eşya aldı.

5 5 Achraf Hakimi

Aslen Faslı olan futbolcu Achraf Hakimi, Eylül 2020'de Real Madrid’den Milano’ya transfer oldu. Tıpkı diğerleri gibi o da hırsızlarının hedefi oldu ve soyuldu. Hırsızlar, mevcut konumunu takip etmek için Instagram gönderilerini kullandı. Evde olmadığından emin olduklarında hemen planlarına başladılar. Hakimi'den ne kadar eşya çalındığına dair bir tahmin yok, ancak olaydan dolayı birkaç saatini kaybettiği bildirildi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800