Her kadının öğrenmesi gereken 3 para dersi

Hayatınızı kontrol altına almak ve finansal olarak bağımsız olmak için bu 3 temel noktayı anlamanız gerekir. İşte her kadının öğrenmesi gereken 3 para dersi:

Güncelleme:

Hayatınızı kontrol altına almak ve finansal olarak bağımsız olmak için bu 3 temel noktayı anlamanız gerekir.

İşte her kadının öğrenmesi gereken 3 para dersi:

Parayı Konuşun

Pek çok insan para hakkında konuşmaktan rahatsızlık duyar. Ve kadınlar para konusunu tabu olarak görmeye erkeklere oranla daha çok eğilimlidir. Ancak konudan kaçınmak, konuyla ilgili daha fazla bilgi edinme fırsatlarını kaçırmak, finansal durumunuzu kontrol altına alamamanıza neden olur.

Bütçenizi (gelir, giderler ve borç), parayla ilgili hedefleri (ev satın almak, borcu ödemek) ve mevcut yatırımları anlamanız gerekir. Her zaman dürüst olun, böylece doğru bir plan yapabilirsiniz.

Daha da önemlisi, sizin ve eşinizin ister ortak hesap ister bir borcun ödenmesi, aylık harcama veya gelecek için planlama olsun, para hakkında muhakkak iletişim kurmanız gerekir. İletişim kurmuyorsanız hiçbir finansal plan işe yaramaz.

Bütçenizi Gözden Geçirin

En son ne zaman bütçenize bir göz attınız? Hatırlayamıyorsanız, Şimdi hemen bütçenizi gözden geçirin. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Size rehberlik etmesi için Moneye uygulamasını kullanarak, bütçenizi en iyi şekilde yönetin.

Birikim Yapın

Arzu ettiğiniz yaşam tarzını finanse edecek bir birikim planına sahip olmak çok önemli. Pek çok kadın emeklilik yıllarında yaşam tarzlarını sürdürebilmek için ihtiyaç duydukları birikime sahip değil ve maalesef pek çok kadın planlama ve birikim eksikliğinden dolayı hayatlarının o döneminde zorluk çekiyor. Plan yapmak ve mümkün olan en kısa sürede birikime başlamak için zaman ayırın.

Zaman Yönetimi İçin Pomodoro Tekniğini Kullanın!Birçok insan hayatını dönüştürmek, daha üretken olmak ve odaklanabilmek için Pomodoro Tekniğini kullanıyor.Peki nedir bu ‘’Pomodoro Tekniği?’’

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800