Fortune 500 CEO’ları 2021’i Nasıl Değerlendirdi?

2021 hem gelirler hem de karlar açısından nasıl bir yıl oldu? Fortune 500 CEO Araştırması’nda sonuçlar neler?

Fortune 500 CEO Araştırması’nda CEO’ların %53’ü pandeminin beklenenden daha iyi geçtiğini söylüyor. 

Yalnızca %17’si gelirin pandemiden önce beklediklerinden daha zayıf olduğunu ve yalnızca %14’ü kârların beklediklerinden daha zayıf olduğunu söylüyor.

CEO’lar ezici bir çoğunlukla ABD’yi gelecek yıl için en iyi yatırım fırsatlarına sahip olarak görüyor.

Yalnızca yüzde 12’si Çin’i seçiyor. CEO’ların yaklaşık %23’ü “siyasi ve itibar riskiyle ilgili endişeler nedeniyle Çin pazarına maruz kalmayı söylüyor. Yüzde 31’i, Çin pazarına önemli bir şekilde dahil olmadıklarını söylüyor.

İşte diğer cevaplar:

Ofis alanı: %51’i gelecekte “2019’da sahip olduğumuzdan biraz daha az ofis alanına” ihtiyaç duyacaklarını söylerken, %22’si “2019’da sahip olduğumuzdan çok daha az ofis alanına” ihtiyaç duyacaklarını söyledi. Yalnızca %7’si daha fazla ofis alanına ihtiyaç duyulduğunu öngördü.

Net sıfır yarışı: %36’sı 2050’ye kadar veya daha erken sıfır emisyona ulaşmak için bir iklim planı yayınladıklarını ve%44’ü böyle bir planı “düşündüklerini” söyledi. Sadece %12’si “2050 ‘net sıfır’ planını benimsemeyi planlamadıklarını” söyledi.

Aşılar: Sadece %10’u, tıbbi nedenlerle bazı istisnalar dışında, ofise dönen işçiler için aşıya ihtiyaç duyacaklarını söylüyor; %59 aşıya ihtiyaç duymayacağını söyledi ve %31 kararsız. 

Ne kadar uzaklaşmalı: Yalnızca %3’ü haftada 4 gün veya daha uzun süreli uzaktan çalışmanın şirketleri için “en uygun” olduğuna inandıklarını söylüyor.

Çoğunluk %53- 2 veya 3 gün ofiste ve 2 veya 3 gün evde olmak üzere hibrit bir yaklaşımın optimal olduğuna inanıyor. Ve CEO’ların %39’u ofiste haftada 4 gün veya daha fazla çalışmanın en uygun olduğuna inanıyor.

Kriptoya hayır: %93’ü önümüzdeki iki yıl içinde kripto para birimini bir ödeme şekli veya bilançolarında bir varlık olarak kullanmayı planlamadıklarını söylüyor.

Dünyanın En Zengin İnsanı Kim Oldu? Kim Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store