Finansal Hedeflerinize Ulaşmak İçin Paraya Bakışınızı Değiştirin

Finansal hedeflerinize ulaşmanın en önemli yolu, doğru bakış açısına sahip olmak. Peki finansal hedeflerinize ulaşmak için para zihniyetinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Paraya olan bakış açınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Finansal Açıdan Başarılı Olmaya Karar Verin
'İstemek başarmanın yarısıdır.' sözünü duymuşsunuzdur. Bu sözler kendinizi zihinsel olarak bir şey yapmaya hazır hissetmenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.
 
Değerlerinizi Belirleyin
Finansal olarak isteklerinize karar verdikten sonra, bu finansal başarıyı isteme nedeninizi belirlemelisiniz. Ve bu, nedeninizi belirlemeniz anlamına gelir. 'Neden' amacınızı uyandırıp, ihtiyacınız olan motivasyonu geliştirmenize yardımcı olur. Aslında, bir nedene sahip olmak, yaşamınızda genel mutlulukla bağlantılı faktörleri doğrudan iyileştirebilir.

Endişe Hissettiğinizde
Büyük bir şeyi başarmak istediğinizde kaygı ve korku hissediyor olabilirsiniz. Bilinmezlik korkusu, değişim korkusu, başarısızlık korkusu… Bu durumda sizi geliştirecek bakış açısı şu olur; korkuyu kucaklamak, kabul etmek ancak sizi geride tutmasına izin vermemek.

Minnettarlığınızı İfade Edin
Minnettarlığı ifade etmek odaklandığınız şey ile aranızdaki bağı güçlendirir. Minnettarlık aynı zamanda hayatınızda memnuniyeti yönlendirir, çünkü sahip olduğunuz şeyden memnun olduğunuzda, onun için daha fazla çalışmak istersiniz. Daha fazla çalışmak istediğiniz iş zihniyetinizi daha güçlü tutup finansal hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Doğru zihniyete sahip olmak hayat ve finansal hedeflerinize ulaşma konusunda büyük fark yaratır. Bu durum, sürekli odaklanmanızı sağlar. 

Ne Satın Alacağımıza Nasıl Karar Veriyoruz? Alistair Rennie ve Jonny Protheroe Google'ın tüketici analizleri ekibinde çalışıyor. Diğer bir deyişle, günlerinin büyük bir kısmı tüketici davranışındaki değişiklikleri keşfetmekle geçiyor. Bu makalede, alıcının karar verme süreci hakkında yaptıkları en son araştırmayı paylaşıyorlar.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store