Evinizi En Uygun Şekilde Nasıl Döşeyebilirsiniz?

Evinizi en uygun şekilde nasıl döşeyeceğiniz konusunda fikir mi arıyorsunuz? O zaman başka yere bakmayın. Evinizi döşerken kullanabileceğiniz bütçe dostu taktikleri bir araya getirdik.

1 7 İkinci El Mağazaları Ziyaret Edin

Her gün işe yaramaz diye çöpe atılan, eskiciye verilen eşyalar inanılmaz… İkinci el mağazalarına giderek uygun fiyatlı mobilya arayışınıza başlayabilirsiniz. Birçok insan mobilyalarını ikinci el bir mağazadan satın alma düşüncesinden çekiniyor. Ancak biraz araştırma yaparsanız, harika fırsatlar bulma şansınız çok yüksek.

İkinci el mağazaları, dolaplar, sehpalar, yemek odası takımları, perdeler ve çok daha fazlası gibi mobilya bulmak için mükemmel yerler. Çoğu insan ürünlerini ikinci el mağazalarına neredeyse sıfıra satar ve evlerindeki dağınıklıktan kurtulmaktan mutlu olurlar. Pazarlık için yeterince zaman harcarsanız, olağanüstü fırsatlar bulacaksınız.

2 7 Çevrimiçi İlanlara Bakın

Kullanılmış mobilya fırsatlarını bulmak için bir başka mükemmel kaynak da çevrimiçi ilanlardır. Biraz zaman ayırın ve internette gezinin. Kullanılmış mobilyalarını satan insanlar, aynı ürünü satan yüzlerce başka satıcıyla rekabet ediyor. 

3 7 Sezon İndirimlerini Bekleyin

Elektroniklerinizi ucuza almak istiyorsanız sezon indirimlerini bekleyin. Araştırmalar, elektronik satın almak için yılın en iyi zamanının Ekim ile Kasım ayının sonu olduğunu gösteriyor. Çoğu şirket ve marka, yılbaşı alışveriş sezonuna hazırlanmak için yılın bu zamanında yeni ürün yelpazesini tanıtıyor. Sonuç olarak, geçen yılın elektronik ürünlerinde büyük indirimler olduğunu göreceksiniz.

4 7 Marangoza Yaptırın

Sehpa aramanızı hemen durdurun ve bunun yerine marangoza ahşaptan bir sehpa yaptırmayı deneyin. Geri kazanılmış ahşap mobilyalar, yılın en iyi mobilya trendi. Hem evinize stil ve karakter katar. Bir sehpa için milyonlar harcamak yerine, kullanılmış ahşap paletlerden birini yapın. Çoğu nakliye alanında bir paleti ücretsiz olarak alabilirsiniz. Birkaç yaprak zımpara kâğıdı ve biraz vernik satın alın ve sıfırdan bir sehpa yapmak için ihtiyacınız olan tüm malzemelere sahip olun. Geri kazanılmış ahşap ayrıca dolaplar, sandalyeler ve dış mekân mobilyaları için mükemmel yapı malzemesi sağlar. Geri kazanılmış ahşabı kullanarak bazı ustaca mobilya tasarımları için Google’da arama yapın.

5 7 Fabrika Mobilya Mağazalarını Ziyaret Edin

Kanepelere bakmak için yerel bir mobilya perakendecisine gitmeden önce, yakınınızdaki mobilya fabrikası mağazalarını çevrimiçi olarak arayın. Fabrika satış mağazaları mobilyayı yerinde üretir ve bir perakendeciden satın almayla ilgili muazzam genel giderlere ve diğer maliyetlere sahip değildirler. Bazı fabrika satış mağazaları kanepelerde uzmanlaşırken, diğerleri ofis mobilyaları veya yemek odası takımları satabilir. Çok az sayıda fabrika satış mağazasında her şey tek bir çatı altında bulunur, bu nedenle ihtiyacınız olan her şey için fabrika mağazalarını bulmak için biraz arama yapmanız gerekir. Mobilyalarınızı fabrika satış mağazalarından satın almak, ürünlerin perakende fiyatından tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

6 7 İndirim İsteyin

Bu kural, herhangi bir perakendeci veya özel satıcıdan satın aldığınız her şey için geçerlidir. İndirim isteme cesaretini toplamazsanız, satıcının size indirim teklif ettiğini asla duyamazsınız. İstediği mobilyanın üzerindeki fiyat etiketinin nihai satış fiyatı olduğunu düşünen kişiler, stratejilerini yeniden gözden geçirmelidir.

7 7 Özetle Bütçenize Bağlı Kalın

Mobilya alışverişi için 3 liste yapın. İlk liste, yatak, buzdolabı ve TV gibi temel ihtiyaçlar içindir. İkinci liste gerekli öğeleri içerir, ancak hayatınızda onlarsız da yaşayabilirsiniz. Bir çamaşır makinesi ve kurutucu bu listeye ekleyebileceğiniz mükemmel örneklerdir. Üçüncü liste, gerekli olmayan, ancak sahip olmak istediğiniz öğeler içindir. Bir Xbox veya geniş ekran LED TV buna iyi örneklerdir.

Mobilya fiyatları araştırmanıza dayanarak, üç listenizdeki öğelerin her birine ne kadar verebileceğinizi yazın. Bu rakam, mobilya için toplam bütçenizdir ve yeni evinizi döşemek istiyorsanız bu tutara bağlı kalmanız gerekir. Bir kanepe için bütçeniz xxx ise ama baktığınız kanepe bütçenizi aşıyorsa hemen oradan uzaklaşın.

 

İnternette yüzlerce mükemmel fırsat var ve bütçenize uygun birçok kanepe var. Tek yapmanız gereken arama yapmak. Bütçenizin çoğunluğunu bir veya iki ürüne harcamak, diğer mobilyalara harcayacak daha az paranız olduğu anlamına gelir. O yüzden iyi bir planlama yapmanız gerekir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800