Bütçenizde sonbahar temizliği yapın!

Temizlik söz konusu olduğunda, muhtemelen işe evinizden başlarsınız. Ancak kişisel finansal durumunuzu unutmayın. Bu mevsim her mevsim olduğu gibi; bütçenizi, banka hesaplarınızı, borçlarınızı ve yatırımlarınızı değerlendirmek için mükemmel bir zaman.

FİNANSAL DURUMUNUZU NASIL DÜZELTİRSİNİZ?

Borçlarınızı değerlendirin. 
Ne kadar borcunuz var ve borç verenlere ne kadar faiz ödüyorsunuz? Şu anda mevcut olanla faiz ödediğiniz şeyi karşılaştırın.

Bütçenizi güncelleyin. 
Büyük bir terfi almak veya iki gelirden bir gelire geçmek gibi işle ilgili büyük bir değişiklik yaşadıysanız, hane bütçenizi tekrar gözden geçirin. Bu, bütçenizdeki zayıf noktaları veya gözden kaçırdığınız harcamaları ortaya çıkaracak. Birikimlerinize de güzel bir katkı sağlayacak.

Ödüllerinizi toplayın.
Kredi kartı puanları, sık uçanların yolcu milleri - bu ödüllerin çoğunun son kullanma tarihleri vardır. Çeşitli üyeliklerinizi gözden geçirin, böylece ödüllerinizi kaybetmeden önce kullanabilirsiniz. 

Sigortalarınızı tekrar gözden geçirin. 
Kendi hayatınızı, ev sahibinin (veya kiracının) ve araba sigortası poliçelerini gözden geçirin. Hayat sigortasının hala güncel olduğundan emin olun ve primleri, kesintileri ve teminat seviyelerini değerlendirin. 

Kredi puanınızı kontrol edin. 
Kredi puanınızı takip edin. Eğer puanınız düşükse nasıl yükselteceğinizin yollarını bulun.  

KREDİ PUANIM NEDEN DÜŞTÜ?

Borçlardan kurtulup, birikime başlayın.
Daha iyi bir finansal gelecek inşa etmeye hazır olduğunuza göre, bu, borcunuzu ortadan kaldırın. Sizin için çalışan bir borç ödeme stratejisi bulmanız gerekecek. Borcunuzu ödedikten sonra, uzun vadeli hedefler için tasarruf etmek daha kolay olacak.

Finansal hatalarınız yüzünden kendinizi üzmeyin. 
Bunun yerine, ilerlemeye ve finansal durumunuzu kontrol altına almaya odaklanın. Finansal geleceğinizi nasıl inşa edeceğinize dair bilgi edinerek başlayın.

Hedeflerinizi nasıl SMART hale getirirsiniz?Şimdi beraber SMART hedeflerin ne olduğunu keşfedeceğiz ve hedeflerinize ulaşmak için bunları nasıl kullanabileceğinize bakacağız.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800