Sizden Gelenler: Sırlar Aranıza Girmesin

Bugünkü Posta Gazetesi köşemde arkadaşına 12 bin lira borç verip, geri alamayan ve ne yapacağını soran Deniz'in sorusunu yanıtladım.

SORU: Arkadaşıma 12 bin lira borç verdim. Söz verdiği tarihin üzerinden üç ay geçti. Ara sıra konuyu açtığımda beni geçiştiriyor. Onu anlamaya çalışıyorum ama bu sırada ben de kartlara borçlandım. Eşime de söylemedim. Acil bir durum olsa eşime para yok da diyemem. Ne yapacağım?

Deniz

CEVAP: Üçüncü bir arkadaşınızı yanınıza alıp borçluya bir ödeme planı yapın. Onu rahatlatın. Sonuçta kötülüğünü değil, paranı istiyorsun! Onun dışında: 1. Borç bitene kadar kredi kartlarınla harcama yapma. 2. Eşine de muhakkak söyle, aranızda gizli saklı olmasın. Eninde sonunda ortaya çıkar.

Sizden Gelenler: Para GeçmişiBugünkü Posta Gazetesi köşemde borçları konusunda endişe duyan, eşinin umursamaz tavırlarından memnun olmayan Selen Hanım'ın sorusunu yanıtladım.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store