Sizden Gelenler: Borcu Borçla Kapatma

Özlem Denizmen bugünkü Posta Gazetesi köşesinde borcunu borçla kapatmak isteyen Ersin Bey'in sorusunu yanıtladı.

SORU: Bir süredir kredi kartı borcum var, pandemi başlayınca ödemekte zorlandım yapılandırdım. Ancak ailemin sorumluluğu da benim üstümde olduğu için ödeyemez hale geldim. Bir krediyi ödeyemediğim için aynı bankadan ikincisini çekip döndürmeye çalıştım ama olmadı. Nasıl altından kalkarım?

Ersin

CEVAP: Durumu ailenle açıkça paylaşırsan belki onlar da harcamalarına dikkat eder ve başka çözüm üretmek adına sana destek olabilirler. Ailende çalışabilir durumda olan başka kimse var mı? Varsa onlar da gelir yaratarak destek olabilirler.

İki kredinin de aynı bankadan çekilmiş olması, bankanın sana destek olması için avantaj olabilir. Zaman kaybetmeden bankanla da açıkça konuş. Sahip olduğun bir varlığını satarak da borç ödemede kullanabilirsin. Üzülme, tekrar yerine koyarsın.

2021'de Ne Yaptık?Bugünkü Posta Gazetesi köşemde 2021'in envanterini çıkarıyoruz. Finansal hedeflerinin ne durumda olduğunu görüp yeni yıl planları yapmak için şimdi tam zamanı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store