Büyük borçlar nasıl ödenir?

Bazen harcamalarınızı kısmak borçlarınızın üstesinden gelmenize yeterli olurken bazen ne yaparsak yapalım borçları kapatamıyor olabiliriz. Borçlarınız, asgariyi bile ödeyemediğiniz noktaya geldiyse, hemen harekete geçmeniz gerekiyor.

Güncelleme:

Borçlanmadan önce borcu ödemeyle ilgili plan yapmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Bu dönemde alınan her aksiyon sizi ilerleyen süreçte rahatlatmak için. Fakat bazen evdeki hesap çarşıya uyaya biliyor. Borç ödemede sorun yaşadığınızda planlara aynı şekilde devam etmemelisiniz. 

Bu dönem hayatınızda birkaç ‘büyük değişim’ yapma, bazı zor seçimler yapma zamanı gelmiş olabilir. Hayatınızda size ciddi maddi yük getiren bazı şeyleri ödeyemiyorsanız, ‘zor karar’ı verin!

Ya bir şey ‘satın’ ailenizin yanına taşının ya da bir şeylerden feragat edin. Hareket, aksiyon en önemli ‘karar’. Bunun ne olması gerektiğini en iyi siz bilirsiniz.

Kağıdı kalemi alın elinize, içinizden, gelen sesi dinleyin ve plan yapmaya başlayın. Siz hiçbir şeyi değiştirmeden hayatınız nasıl değişsin!

Büyük borçlar nasıl ödenir? resim: 0

Borç Ödeme Planınızı Değiştirin

·       Borçtan kurtulmak için düşünmeniz gereken zor seçenekleri belirleyip yazın.

·       Almanız gereken zorlu kararda yanınızda olacak, size destek olacak biri olsun.

·       Evinizi satmayı düşünün.

·       Arabanızı satmayı düşünün.

·       Borçlar bitene kadar kredi kartından harcama yapmayın.

·       Giderlerinizi kısmak için hayatınızda neleri değiştirebileceğinizi düşünün.

·       Sahip olduğunuz bazı değerli varlıklarınızı satmayı düşünebilirsiniz.

Hayatınızı zora sokan finansal alışkanlıklar!Daha huzurlu ve güzel bir hayat yaşamanın yolu hayatınızın her alanında kötü alışkanlıklardan kurtulmaktan geçiyor.

Bu makaleyi okuduktan sonra da aklınıza takılan sorular varsa bunları bize sorabilirsiniz. Para Durumu uzmanları finansal konulardaki tüm sorularınızı yanıtlamak ve sizin finansal huzura ermeniz için yol arkadaşınız olmaya hazır. Ücretsiz ve hızlı bir cevap için hemen soru sorabilirsiniz.

Etiketler borç ödeme borç
Yorumlar
Kalan Karakter 800
ATALAY KUZU
BORCU BORÇLA KAPATA KAPATA SIKINTIYA GİRDİM ÇIKMAZDAYIM ADETA BIÇAK SIRTI GİDİYORUM EVİMİ ZOR ÇEVİRİYORUM ÇARESİZİM NE YAPMALIYIM BANA YARDIM EDİN