Finansal Geleceğinizi Kurmanız İçin Bu 3 Maddeye Dikkat!

Finansal planlama kadınlar için ayrıca bir önem taşıyor. Bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 90’ı yaşamlarının belli dönemlerinde aileleri için finansal konularda karar vermek zorunda kalacak.

Bunun nedenleri: Kadınlarda uzun bekar yaşam, boşanma oranının artması ve kadınların ortalama olarak erkeklerden daha uzun yaşaması...

Finansal Geleceğinizi Sağlama Almanın Yolları:

Bireysel Emeklilik Sistemi: Emekliliğinizi şimdiden planlayın. Ortalama olarak kadınlar, erkeklerden daha uzun yaşamasına rağmen erkeklerin biriktirdiği paranın ancak yarısı kadarını biriktirebiliyor. Emeklilikte kimseye muhtaç olmadan yaşamak ve kaliteli bir emeklilik dönemi için, bireysel emeklilik sistemi biçilmiş kaftan. 

Enflasyon: Enflasyonu yenmenin tek bir yolu var; yatırım yapmak. Yaptığınız birikim( bir yatırım aracında değerlendirmiyorsanız) değer kaybediyor. Yatırıma bir yerden başlamalıyız. Kendimiz için uygun, ölçülebilir risk alabiliriz. Küçük, düzenli, emin adımlar, yatırım araçları ile tanışmak için en ideal yoldur. Yatırımlarınızın getiri oranı, enflasyon oranından büyükse, yatırımınız gerçek bir gelir kazanıyor demektir.

 Acil durum fonu: Her an başımıza beklenmedik bir olay gelebilir (cep telefonunuz bozulabilir, seyahat etmeniz gerekebilir, sağlık sorunu çıkabilir...) “Bana olmaz” demeyin. Olacakları engelleyemeyiz ama karşısında güçlü durabiliriz. Bunun için alınacak önlemlerden biri; ‘Acil Durum Fonu.’ Bu fon, ani gelişen durumlarda evinizin huzuru kaçmadan, giderleri bir dönem idare edebilmek için bir kenarda biriktirdiğimiz paradır. Bu para, kendinizi rahat, güvende ve huzurda hissettiğiniz miktarda olmalı.

Acil durum fonunuz olduğuna sevineceğiniz 6 durumBeklenmedik durumlara hazırlıklı olmak için acil durum fonunuz olmalı. İşte acil durum fonunun yardıma koşacağı zamanlar:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store