İyi bir lider olmak için gereken 8 özellik!

Başkalarına ilham vermek ister misiniz? Bu özellikleri ve onları somutlaştırmaya çalışan liderlerin bilge sözlerini inceleyin.

1. Odaklanma

“Birden fazla şeye ilgi duymak enerji ve tutkunun düşmanıdır, bir şeye odaklandığınızda tutku ve enerji hiper-odaklanmış bir seviyeye çıkar.’’

  • Tek podcast
  • Tek iş
  • Tek romantik eş
  • Tek vizyon
  • Tek tutku

-Tim Ferriss, En Çok Satan Yazar, The Tim Ferriss Show podcast'inin sunucusu

2. Güven

“Lider, net bir vizyona sahip olarak, empati göstererek ve güçlü bir koç olarak güven ve 'takipçi' aşılar. Bir kadın lider olarak, tanınmak için havalı ve iddialı bir şekilde ortaya çıkmam gerektiğini biliyorum, ancak her zaman nezaket ve cömertliğin altını çizen yetiştirilme tarzımı sürdürmeye çalışıyorum. İkisi saygı kazanmak için birlikte ilerliyor."

- Barri Rafferty, kıdemli ortak ve Ketchum Kuzey Amerika CEO'su

3. Şeffaflık

“'Maskeyi takma' konseptine hiç alışmadım. Bir lider olarak, ekibime ve meslektaşlarıma nasıl güven vereceğimi ve onlardan nasıl alacağımı bilmemin tek yolu, yüzde 100 gerçek anlamda ben olmak. Bazen kusurlu olabilirim, ancak işim konusunda her zaman tutkuluyum. Bu bana tamamen mevcut ve tutarlı olma özgürlüğü sağladı. Her zaman ne elde ettiklerini bilirler. Sürpriz yok."

- Keri Potts, Kıdemli Direktör, Halkla İlişkiler, üniversite sporları, ESPN

4. Bütünlük

“Çalışanlarımız, liderler olarak benimsediğimiz değerlerin doğrudan bir yansımasıdır. Doğru olanı yapmak yerine doğru olmaya ihtiyaç duyan reaktif ve modası geçmiş bir oyunda oynuyorsak, işimizin tüm potansiyelini ve kaliteli yeteneklerimizi kaybederiz. Tüm etkileşimlerinizde özgün olmaya odaklanırsanız, bu işinize ve kültürünüze etki edecektir.’’

- Gunnar Lovelace, Kurucu Ortak ve İcra Kurulu Başkanı, Thrive Market

5. İlham

“İnsanlar her zaman kendi kendine yeten bir adam olduğumu söyler. Ama böyle bir şey yok. Liderler kendi kendilerini yetiştirmezler; sürülürler. Amerika'ya spor çantam dışında parasız ya da herhangi bir eşya olmadan geldim, ancak hiçbir şeyle gelmediğimi söyleyemem: Diğerleri bana büyük ilham ve harika tavsiyeler verdiler ve inançlarımı ve içsel bir dürtü ve tutkumla besledim. Bu yüzden Reddit'teki arkadaşlarıma veya yabancılara her zaman motivasyon sunmaya hazırım. İlham vermenin gücüne inanıyorum ve yardım etmeye her zaman hazırım. " 

- Arnold Schwarzenegger, Eski Kaliforniya Valisi

6. Tutku

"Yaptığın şeyi sevmelisin. Bir konuda gerçekten başarılı olmak için ona takıntılı olmalı ve sizi tüketmesine izin vermelisiniz. İşletmeniz ne kadar başarılı olursa olsun, asla tatmin olmazsınız ve sürekli olarak daha büyük, daha iyi ve daha büyük bir şey yapmaya zorlamazsınız. Örnek olarak önderlik ediyorsunuz, yapmanız gereken şeyin bu olduğunu düşündüğünüz için değil, bu sizin yaşam tarzınız olduğu için. "

- Joe Perez, Kurucu, Tastemade

7. Sabır

"Sabır, amacınıza olan bağlılığınızı test etmek için gereklidir. Harika şeylere giden yol her zaman zordur, ancak en iyi liderler ne zaman davadan vazgeçeceklerini ve ne zaman yoldan çıkacaklarını bilirler. Büyük bir şeyi başarmak için birçok şeyin bir araya gelmesi gerekiyor. Dış pazarlar, rekabet, finansman, tüketici talebi ve her zaman biraz şans gerektiriyor. "

- Dan Brian, COO, WhipClip

8. Orijinallik

“Taklitin en büyük övgü biçimlerinden biri olduğu doğru, ancak liderlik söz konusu olduğunda değil. Başkalarından öğrenin, en sevdiğiniz liderlerin otobiyografilerini okuyun, yol boyunca becerilerinizi geliştirin... Ama asla özgün sesinizi, fikirlerinizi ve nihayetinde nasıl karar verdiğinizi kaybetmeyin. "

- Jeremy Bloom, Kurucu Ortak ve CEO, Integrate

Dünyanın En Zengin İnsanları Parayla İlgili Ne Biliyor? Dünyanın en zengin insanlarının finansal başarıya nasıl ulaştıklarını öğrenmek istiyorsanız, zenginlerin para hakkında ne bildikleriyle başlayın.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store