Dünyanın En Zengin İnsanları Parayla İlgili Ne Biliyor?

Dünyanın en zengin insanlarının finansal başarıya nasıl ulaştıklarını öğrenmek istiyorsanız, zenginlerin para hakkında ne bildikleriyle başlayın.

Dünyadaki zenginlerin, herkesten farklı düşünce yapıları ve davranışları var. Mesele şu ki, en zengin insanların çoğu sadece kendi varlıklarını kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda varlıklarını korumak ve arttırmak zorunda. Bu tür bir finansal başarıya nasıl ulaştıklarını öğrenmek istiyorsanız, zenginlerin para hakkında ne bildikleriyle başlayın.

Peki dünyanın en zengin insanları parayla ilgili ne biliyor?

1. Para, özgürlüğe eşittir.

Başarılı Kanadalı iş adamı ve Shark Tank yatırımcısı Kevin O'Leary bir keresinde ‘’Para eşittir, özgürlüktür.’’ demişti.  Bu zenginlerin farkına vardığı bir şey. Para özgürlüğü satın alamazken, sadece yiyecek veya barınak gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli paraya sahip olmak, size ne yapmak istediğinizi ne zaman yapmak istediğinizi seçme özgürlüğü verir.

2. Yeni yatırım fırsatlarını kovalayın.

Zenginler her zaman geleceği düşünüyor, bu yüzden günlük yaşamda sürekli yeni yatırım fırsatları arıyorlar. Zenginler nerede olurlarsa olsunlar servetlerini artırmanın yollarını bulurlar. Bir yatırımla ilgili duyduklarını beğenmeseler bile her zaman dinlerler. 

3. Karmaşık yatırımlardan uzak durun.

Zenginler, karmaşık yatırımlardan uzak durmaları gerektiğini bilirler. Neden? Çünkü bu tür yatırımlar, içerdiği riskler hakkında herhangi bir kontrole sahip olmamayı da içeren bir dizi sorun ortaya çıkarır. Bu tür yatırımlar genellikle onları anlamayan yatırımcılara satılır. Zenginler yatırımı anlamazsa satın almazlar.

4. Değerli varlıklara yatırım yapın.

Zenginler, tüm paralarını giysi ve araç gibi eşyalara harcamayarak varlıklarını korurlar. Bunun yerine, varlıkların değer kazanması için akıllıca yatırım yaparlar. Tatiana Morales, CBS’DE değer kazanan varlıkları “Değerini artırma ve / veya gelir üretme potansiyeline sahip varlıklar" olarak tanımlıyor. Bu, nakit gibi likit varlıkları, hisse senetleri ve tahviller gibi yatırımları ve mülkleri içeriyor.

5. Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın.

Zenginler hiçbir zaman tüm paralarını bir veya iki hisseye yatırmazlar. Onlar için çeşitli yatırımlar, hisse senetleri, tahviller ve yatırım fonları içeren çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olmak önemlidir. Bir şey başarısız olursa, diğer yatırımlarınızla hala korunursunuz.

6. Net değer kendine değer değildir.

Zenginler, paranın size sevgi, saygı, arkadaş veya mutluluk satın alamayacağının farkındadır. Öz değerlerinin finansal başarılarıyla ölçülemeyeceğinin farkındadırlar. Yazar Ken Solin'in Huffington Post’ta belirttiği gibi, sizce kimin daha fazla öz değeri var? Banka hesabında bir milyar dolar olan izole adamın mı yoksa karısıyla ve çocuklarıyla kaliteli zaman geçiren, otantik arkadaşlıkları olan bir adamın mı?

Kripto Para Analizi Nasıl Yapılır? Kripto paralar yükselir mi, düşer mi? Gelin kripto bacıdan dinleyelim. (Bu bir yatırım tavsiyesi değildir😁)

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store