Güçlü ve Finansal Olarak Bağımsız Bir Kadın Olmak İçin 8 Adım

Güçlü ve finansal olarak bağımsız bir kadın olmak için bu 8 adımı uygulayın.

1. Cesaretinizi kıran insanlardan uzak durun

Size bir şeyi yapamayacağınızı söylemelerine asla izin vermeyin. Bir hayaliniz var, onu korumalısınız. İnsanlar bir şeyi kendileri yapamadıklarında, sizin de yapamayacağınızı söyleyeceklerdir. Bir şey istiyorsanız, gidin ve alın.

2. Sizi güzel yerlere taşıyacak hedefler belirleyin

Hedef belirlemeniz, kararlılığınızı güçlendirmenize yardımcı olacak. Başarmak için sabırsızlıkla beklediğiniz ve uygulamanız gereken yöntemler, belirlemeniz ve araştırmanız gereken şeylerdir. Planınızı, stratejilerinizi, adımlarınızı belirleyin ve hedefleri gerçekleştirmek için tarihler belirleyin. Hedeflerinizi görselleştirmek, motivasyonunuzu artıracak ve başarılar için adımlarınızın haritasını çıkarmaya devam etme coşkusunu bulmanıza yardımcı olacak.

3. Olumlu ilişkiler kurun


Daha güçlü olmanıza ve tüm hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak arkadaşlarınızı seçin. Güçlü, finansal olarak bağımsız bir kadın olmanın en güzel yanı, etrafınızı güçlü bağımsız kadınlarla çevrelemektir! Sahip olduğunuz tüm farklı ilişki türlerini ölçün ve değerlendirin ve hepinizin büyük bir etki yaratırken daha iyi bir yaşam sürmeyi hedeflediğinizden emin olun! 

4. Zamanınıza ve paranıza yatırım yapın

Zamanınızı faydalı bir şeye nasıl yatıracağınızı ve yaşam deneyimlerinize nasıl katkıda bulunacağınızı öğrenin. Yeni bir şeyler öğrenin ve size değer katmayan şeyler yaparak zamanınızı boşa harcamayın. İşiniz konusunda tutkulu olun.

5. Kimsenin size hayatınızı nasıl yaşayacağınızı söylemesine gerek yok

Kendi hayatınızı istediğiniz gibi yaşayın. Kendinize sadık kalın ve her anın tadını çıkararak en iyi hayatı yaşamak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

6. Kendinize ve sağlığınıza dikkat edin. Kendinize iyi bakın.

Hiçbir şey öz bakım kadar değerli değildir. Egzersiz yapın, sağlıklı yiyecekler yiyin, iyi dinlenin. Bunların hepsi sizi her zaman iyi bir ruh haline sokmaya yardımcı olacak ve bedeninizin ve zihninizin zinde ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacak. 

7. Diğer kadınlara rol model olun


Etrafınızdaki tüm engellere meydan okuyun. Başkalarından ne duyduğunuzun bir önemi yok, eğer bir hedefiniz varsa, bir şeyi başarmak istiyorsanız ve bir hayaliniz varsa, o zaman ASLA pes etmeyin. Yapabileceğinizi kanıtlayın, planınızı uygulayın ve ona göre çalışın. İç sesinizi dinleyin, yukarıya bakın ve farklı olarak kendinize yardımcı olun. Bir başkası için rol model olabileceğinizi unutmayın.

8. Hatalarınızdan ders alın


Hayat en önemli okuldur. Herhangi bir hata yaparsanız, daha önce kaçırdığınız şeyleri öğrenmeye derinlemesine bakarak kendinize bir şans verin. 

 

“Kurallara uyarak yürümeyi öğrenemezsiniz. Yaparak ve düşerek öğrenirsiniz.” -Richard Branson 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store