Finansal Olarak Başarılı İnsanların 8 Alışkanlığı

Finansal açıdan başarılı insanların birkaç ortak alışkanlığı var. Ve bu 8 alışkanlık finansal başarı için herkesin öğrenebileceği ve uygulayabileceği şeyler.

Finansal açıdan başarılı insanların birkaç ortak alışkanlığı var. Ve bu 8 alışkanlık finansal başarı için herkesin öğrenebileceği ve uygulayabileceği şeyler.

(Parasıyla başarılı olan pek çok insanda gözlemlediğimiz alışkanlıklar.) 

1. Kazandıklarından daha az harcarlar.

Kazandıklarından daha az harcamak, acil durumlara ve hayatta ortaya çıkan kaçınılmaz beklenmedik harcamalara iyi hazırlanmalarını sağlar. Aynısını yapın ve orada oldukça iyi durumda olacaksınız.

Bunun nedeni, kazandığınızdan daha az harcamak sizi maaştan maşa kadar yaşamaktan alıkoyar. Ve şu anda bu durumun içindeyseniz sizi bu döngüden kurtarır.) Fırsatlardan yararlanmanızı sağlar ve beklenmedik harcamaların planlarınızı rayından çıkarmasını engeller.

2. Başkalarının onları nasıl gördüklerini önemsemezler.

Tanıdığım varlıklı insanların büyük çoğunluğu indirimleri takip eder. Fiyatları kontrol eder ve iyi fırsatlar elde etmeye çalışır. Başkalarının “onları nasıl gördüklerini” düşünmezler. Veya bir şeyleri karşılayamayacaklarını düşünmelerinden endişe etmezler. (Bir şeyleri karşılayabileceklerini bilirler ve boşa harcamanın bir anlamı yoktur.) Paralarını akıllıca yönetmekle ve ihtiyaç duyduklarından fazlasını harcamamakla ilgilenirler. 

3. Zaman, tavsiye ve para konusunda cömerttirler.

Seçilmiş hayır kurumlarına ve amaçlara bağışta bulunurlar, ailelerine ve arkadaşlarına düşünceli hediyeler verirler, ihtiyacınız olduğunda oradadırlar ve istendiğinde tavsiye vermeye veya deneyimlerini anlatmaya açıktırlar. Harcamalarına ve maliyetlerine dikkat etmek, daha cömert olmalarını sağlar. 

4. Hayır demekten korkmazlar.

“Hayır” diyebilmek insanlar mantıksız veya mümkün olmayan isteklerde bulunduğunda, harika bir ektir. ‘’Hayır, üzgünüm, bu şu anda yapabileceğim bir şey değil.” Bu harika cevaptır. Hayır demek sizi strese sokuyorsa, hayır demenin yollarını araştırın.

5. Başarısız olduklarında ayağa kalkıp tekrar denerler. 

Düşününce, tanıdığım varlıklı insanlar çoğunlukla küçük işletme sahipleriydi. (Ve daha önce küçük bir işletmeye sahipseniz, ne kadar sıkı çalışmanın gerekli olduğunu bilirsiniz.)

Eli açık insanlardır. Harekete geçerler ve zenginliğin sihirli bir şekilde ortaya çıkmasını beklemezler. Başarısız olduklarında ayağa kalkıp tekrar denerler. 

6. Tam olarak ödeyemeyecekleri şeyleri hemen satın almazlar.

Bir şey istediklerinde onu hemen satın almak için kredi çekmek, kredi kartını kullanmak gibi yollar bulmazlar. (Evet, bu, birçoğunun borçsuz olduğu anlamına gelir.)

Bunun yerine, paraları olana kadar beklerler veya daha erken elde etmek için daha çok çalışırlar. Ve eğer paraları yoksa veya paranın başka bir şey için daha iyi kullanılabileceğini düşünüyorlarsa, onu satın almazlar.

7. Düzenli olarak biriktirir ve yatırım yaparlar.

Paralarını kazandıktan sonra, onunla faydalı şeyler yaparlar. Uzun vadeli yatırım yaparlar; 20 yıl sonra geleceklerinin nasıl olmasını ve çocuklarına ne bırakmak istediklerini düşünürler. Ayrıca yağmurlu günler ve satın almak istedikleri belirli şeyler için de para biriktirirler.

8. Dikkat eder, öğrenir ve gelişirler.

Finansal açıdan başarılı insanlar farkındadır. Ayrıntılara dikkat ederler ve işlerin üst üste gelmesine izin vermezler. Başka hiç kimse bilmese bile, işleri doğru yaptıklarından emin olurlar. Dürüstlük, sürekli öğrenme ve büyüme gibi önemlidir.

Arkadaşlarınız ve Ailenizle Yapabileceğiniz 67 Ücretsiz Eğlenceli ŞeyArkadaşlarınız ve ailenizle yapılacak çok eğlenceli şeyler var. Aslında, hayattaki en eğlenceli şeyler tamamen ücretsiz olabilir. Buna yardımcı olmak için, sizi meşgul edecek ve sizi neşelendirecek arkadaşlarınızla yapılacak ücretsiz, eğlenceli şeylerin devasa bir listesini hazırladık.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store