Dünyanın Önde Gelen Üniversitesine Türk Başkan!

MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde 2012 yılından beri profesör olarak görev yapan Asu Özdağlar, 2018'den itibaren bu bölümün başkanı olacak.

Asu Özdağlar, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde mezun oldu. Doktorasını MIT'de yapan Özdağlar, son 5 yıldır burada profesörlük yapıyordu. Özdağlar Microsoft, NATO, MIT Lisansüstü Öğrenci Konseyi Öğretim Ödülü, NSF kariyer ödülü gibi bir çok ödül sahibi. Bu ödüller arasında 2008 Otomatik Donanma Kontrol Konseyi tarafından düzenlenen Donald P. Eckman ödülü, 2014 Spira Eğitim Ödülü de bulunuyor.

Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü geçici başkanı olan Anantha Chandraksan, 1 Ocak 2018 itibarıyla başkanlığı Asu Özdağlar'a devredecek.


 

Chandraksan, Özdağlar için "Profesör Özdağlar ilham verici bir araştırmacı. Optimizasyon teorisi ve algoritmaları, oyun teorisi ve ağlar alanında gerçek bir lider. Eğitimci olarak vizyonu ve özverisi eşit derecede etkileyici biri. Hem öğrencilerinin yorulmaz savunucusu ve hem antrenör hem de EECS (Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri)'deki eğitim yeniliğin güçlü bir savunucusuydu." dedi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store