Başarı Hikayesi: Kendimle Gurur Duyuyorum

Sizden gelen başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyoruz. İşte Özlem'in hikayesi!

Başardım! Kendimle gurur duyuyorum ayıptır söylemesi. Ama öncelikle bu başarı sizin sayenizde, yazılarınız ve anlattıklarınızla cesaret ve en önemlisi bana ‘hiçbir şey için geç değil’ hissini verdiniz. 37 yaşımda paraya daha farklı ve kontrollü bakmayı öğrendim. Nur topu gibi altı hesabım var artık. Örneğin ŞİRKET HESABIM ve ŞAHIS HESABIM var ve şirketimden kendime maaş veriyorum. Kira, fatura, gıda, benzin gibi mecburi giderler için kullanıyorum. 
 
VERGİ HESABIM'a, şirket hesabımdan aylık belli bir tutar aktarıyorum, böylece ‘sürpriz ödeme’ paniğini çözdüm. Şahıs hesabımın yüzde 8’i KEYİF HESABIMda. Dışarıda yemekten marketteki gofrete kadar buradan ödeniyor artık. Şirket gelirimin yüzde 6’sını BİRİKİM HESABIMa aktarıyorum ve ‘unutuyorum’.

Öncelikle borçları kapatmak için birikim yapıyorum, kitabınızda bahsettiğiniz gibi. İYİLİK HESABIM ise şirket gelirinin yüzde 2’sini kapsıyor. Yöntemlerinizi uygulayarak abur cuburu minimuma indirdim hatta bu sayede 3 kilo verdim. Daha ne olsun ama değil mi? Ayrıca hisse alımı ile ilgili ilk adımlarımı atmaya da karar verdim. Teşekkür ederim.

ÖZLEM / 37 / İSTANBUL

Başarı Hikayesi: Dönüm Noktası Sizden gelen başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyoruz. İşte Nurşen'in parasını yönetme hikayesi!

 

Etiketler Başarı Hikayesi
Yorumlar
Kalan Karakter 800