Yatırım Yapmak İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

Yatırım yapmak; parayı değerlendirmek ve geleceğe güvenle bakmak için birikim sahiplerinin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi. Peki ne kadar para ile yatırım olur?

Öncelikle yatırımın zamanıyla ilgili algıyı kırarak başlayalım. Yatırım yapmak için yaşın kırk, elli olmasını beklemenize gerek yok. Yatırım aslında gençten yaşlıya herkesin temel konularından birisi. Maddi gerçekleri ne kadar erken öğrenir ve kendimiz adına önlemler alırsak o kadar iyi.  Aynı şekilde çok daha iyi hedeflere ulaşmak için yola ne kadar erken çıkarsak da o kadar iyi. Bu sebeple paramızı yatırıma ayırmak için yılların geçmesini beklememeliyiz.

Zamanda olduğu gibi belli bir miktarı beklerken de yatırım fırsatlarını kaçırıyoruz. Bu kadar parayla yatırım olmaz, param şu noktaya gelsin yatırım yapacağım. Şu kadar para kazanırsam yatırım yapacağım. Bu kazandığım para ancak geçinmeme yetiyor daha fazla kazanınca yatırım yapacağım. Bunlar gibi cümleler bizlerin motivasyonunu kırarken, bizi yatırımın az parayla da yapılabileceği gerçeğinden uzak tutuyor.

Oysa çoğu yatırım aracında yüksek miktarda paraya ihtiyacınız yok. 

Siz eğer bir yatırım hedefi belirlemişseniz, 150-200 lira ile hesap açıp bu hesaba düzenli bir şekilde para yatırarak, altın alarak ya da başka yatırım araçlarından faydalanarak yatırımınızı büyütebilirsiniz. 

Önemli olan yatırımı bir hedef olarak belirlemek, iyi bir araştırma yapmak ve planlı olmak. Finansal hayatınızın geleceği için büyük paralarla yatırım yapmayı beklemeyin, birikimlerinizi iyi araştırmalar sonucunda değerlendirin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800