Kendinize yatırım yapın!

Hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, başarısızlık korkusunu bırakıp, konfor alanınızın dışına çıkmanız gerekir. İşte konfor alanınızdan çıkmanıza yardımcı olacak ipuçları:

Hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, başarısızlık korkusunu bırakıp, konfor alanınızın dışına çıkmanız gerekir. İşte konfor alanınızdan çıkmanıza yardımcı olacak ipuçları:

Konfor alanınızdan çıkmak birkaç nedenden dolayı çok önemli. İlk olarak, yeni şeyler denemekten korkmadığınız bir olgunluk geliştirmenize yardımcı olur. Konfor alanınızdan çıkmanın ikinci bir yararı da dayanıklılık oluşturmanıza yardımcı olması. Baskı altında kalmak yerine yeni şeylere maruz kaldığınızda büyümeyi ve gelişmeyi öğrenirsiniz. 

Son olarak, konfor alanınızın dışına çıkmak yeni fırsatların kapılarını açar. Yaratıcı, entelektüel ve sosyal yeteneklerinize güvendiğiniz, kendinizin en eksiksiz versiyonuna dönüşmenizi sağlar.

Ama konfor alanınızdan çıkmak neden bu kadar zor?

Konfor alanınızın oldukça tatlı avantajları var, bu yüzden ondan kurtulmanız çok zor. Konfor alanınızın kontrolünün sizde olduğunu hissedersiniz, daha az stres ve endişe hissedersiniz. Fakat bu cesaret ister.

Ama bir kez yapmaya başladığınızda, çok daha kolay hale gelir. 

Şimdi listeyi okuyun ve önce denemek istediklerinizi yazın. Konfor alanınızdan çıkmaya başladığınızda ve bunun hayatınızı ne kadar iyileştirdiğini gördüğünüzde, hepsini deneyebilirsiniz!

1. Eski bir arkadaşınızla yeniden bağlantı kurun

Yıllardır konuşmadığınız ama sürekli düşündüğünüz o arkadaşınız kim? Liseden, üniversiteden, eski bir işten biri olabilir. Bu sessizliği kırmak, konfor alanınızın dışına çıkmanın harika bir yolu olabilir.

Büyük bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Onlara uzun bir süre geçtiğini ve aklınızda olduklarını söyleyen basit bir mesaj gönderin. 

2. Sevmediğiniz bir şey hakkında dürüst geribildiriminizi verin

Bir şey hakkında dürüst geri bildirimde bulunmak güçlendirici bir şey olabilir. 

Bu yüzden bir dahaki sefere bir iş arkadaşınız bir proje hakkında tavsiyenizi isterse. Sadece "Evet, güzel görünüyor" demeyin. Nasıl geliştirebilecekleri konusunda yapıcı geri bildirimde bulunun. Ayrıca arkadaşlarınız ve ailenizle deneyebilirsiniz!

3. Bir yabancıyla konuşmaya başlayın

Toplum içinde bir yabancıyla sohbet etmek cesaret ister. Özellikle de herkesin gözleri zamanın %90'ında telefonlarına takılıyken. Bir dahaki sefere dışarı çıktığınızda ister markette ister kafede ya da parkta olun biriyle konuşmayı deneyin ve nasıl gittiğini görün!

4. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin

Yeni bir yeri ilk kez ziyaret ettiğinizde her şey karışır çünkü nereye gideceğinizi ne yiyeceğinizi ne yapacağınızı bulmanız gerekir. Hiçbir şey tanıdık değildir. Bu yüzden yakındaki bir şehri ziyaret ederek veya yeni bir eyalete veya ülkeye uçarak bu konfor bölgesi mücadelesini deneyin. 

5. Dijital kursa kaydolun ve yeni bir şeyler öğrenin

Yeni bir beceride ustalaşmak kendinize olan güveninizi artırır ve size hayatınızda değişiklik yaratma gücünüz olduğunu hatırlatır. 

6. Makyajı bir günlüğüne bırakın

Yıllarca süren reklamlar, doğal cildimizin kusurlu olduğuna inanmamıza neden oldu. Yüzünüz makyajla dolu olmadan dışarı çıkamayacağınızı düşünebilirsiniz. Ama tahmin edin ne? Siz olduğunuz gibi güzelsiniz! Makyajı bir günlüğüne bırakın ve doğal güzelliğinizin parlamasına izin verin. 

7. Telefonunuzu bir gün boyunca kapatın

Gün için telefonunuzu kapatmak kadar “konfor alanı meydan okuması” diye bağıran hiçbir şey yok. Çünkü düşündüğümüzden daha fazla kontrol etme eğilimindeyiz. Kısa mesaj, telefon görüşmesi veya uygulama yok. Sadece siz ve koca dünya var. Öyleyse bir şans verin ve ne düşündüğünüzü görün! 

8. Bütün gün TV izlemeyin

Televizyonsuz bir gün hayal edebiliyor musunuz? Televizyonun önünde geçireceğiniz tüm zamanı ayırın ve yeni bir şeyler denemek için kullanın! 

9. Günü kendi başınıza geçirin

Araştırmalar kendi başınıza zaman geçirmenin sosyal hayatınıza zarar vermediğini, aslında onu iyileştirebileceğini gösteriyor. Yalnız zaman geçirmek yaratıcılığı tetikleyebilir, zihinsel gücünüzü artırabilir ve kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir.

10. Tırnaklarınızı eğlenceli ve canlı bir renge boyayın

Genellikle giymekten çekineceğiniz canlı bir oje rengi deneyerek konfor alanınızın dışına çıkın. Genelde nötrlere mi gidersiniz? Turuncu, fuşya veya yeşil ile cesur olun. 

11. Konfor alanınızın dışında eğlenceli bir saç modeli edinin

Bu, eğlenceli konfor bölgesi zorluklarından bir diğeri. Denemek istediğiniz ama cesaret edemediğiniz bir saç modeli varsa hemen deneyin. Saçınızı o acayip renge boyayın. Biraz eğlenceli örgüler yapın. Tamamen doğal olun ve buklelerinizin özgürce akmasına izin verin. 

12. Dolabınızdan cesur bir kıyafet seçin ve onu gururla giyin!

Daha önce hiç düşünmediğiniz bir kıyafet kombinasyonunu giymek, konfor alanınızın dışına çıkmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda gardırobunuzu yenilemenin ve görünümünüze yeni bir soluk getirmenin de harika bir yolu! 

13. İçinizdeki çocuğun gün boyu özgürce dolaşmasına izin verin

Çocukken sevdiğiniz her şeyi yaptığınız bütün bir günü seçin. Hayvanat bahçesine gidin, yetişkinlere yönelik boyama kitaplarından birini alın, biraz parmak boyası yapın.

14. Yeni bir dans öğrenin

TikTok veya Instagram'dan en sevdiğiniz dansı seçin ve öğrenin. Dansı ezberledikten sonra uygulayın ve kendinizi videoya çekin. Dans etmek eğlenceli ve aynı zamanda harika bir egzersiz. 

15. Bir dahaki sefere mağazaya gittiğinizde indirim isteyin

Bir dahaki sefere herhangi bir yere gittiğinizde kasiyere indirimleri olup olmadığını sorun. 

16. Bir konfor alanı mücadelesi için sabah rutininizi değiştirin

Her şeyi karıştırarak sabah rutininize biraz baharat ekleyin. Bu nedenle, genellikle sabahları duş alıyorsanız, gece yapmayı deneyin. Genelde yatmadan önce kitap okuyorsanız, işten önce yapın. Ne olduğunu görün!  

17. En büyük korkularınızdan biriyle mücadele edin

En büyük korkunuz nedir? Başarısız olmaktan korkuyor musunuz? Ya da belki başarıdan korkuyorsunuz? Her ne ise, bir gününüzü bununla yüzleşebileceğiniz ve üstesinden gelebileceğiniz stratejileri düşünerek geçirin. Ardından, bu maceralardan bazılarının üstesinden gelin!

18. Sonsuza kadar ertelediğiniz bir şeyi yapın

Bu bir bütçe uygulaması indirmek, nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek olabilir. Her ne ise, bugün yapmayı taahhüt ederek konfor alanınızın dışına çıkın. Erteleme, para durumunuzdan sağlığınıza kadar her şeyi kendi kendinizi sabote etmek demektir. Ancak, bunun üstesinden gelebilir ve aklınıza koyduğunuz her şeyi başarabilirsiniz!

 

Hayatınızı Değiştirmek için Bu Olumlamaları KullanınBu olumlamaları tekrar ederek, hayatınızı değiştirmek ister misiniz? Umarım olumsuz düşüncelerinizle mücadele edenleri not eder ve tüm kalbinizle inanana kadar okursunuz.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store