WhatsApp ve Telegram Arasındaki Fark!

Türkiye’de ‘WhatsAppıSiliyoruz’  etiketi ‘Telegram’ etiketiyle birlikte TT oldu. Peki Telegram nedir, nasıl kullanılır? WhatsApp mı daha iyi Telegram mı?

1. WhatsApp Messenger:

WhatsApp Messenger veya kısaca WhatsApp, Facebook, Inc.'e ait bir mesajlaşma hizmetidir. Kullanıcıların metin mesajları, sesli mesajlar göndermelerine, sesli aramalar yapmalarına, video görüşmeleri yapmalarına, resimleri, belgeleri, kullanıcı konumlarını paylaşmalarına olanak tanır.

2. Telegram:

Telegram, bulut tabanlı bir anlık mesajlaşma ve IP üzerinden ses aktarım hizmeti sunar. Kullanıcıların mesaj göndermesine ve fotoğraf, video, çıkartma, ses ve her türden dosya alışverişi yapmasına olanak tanır.

WhatsApp Messenger ve Telegram arasındaki fark:

WhatsApp Telegram
Facebook, Inc'e aittir. Telegram Messenger LLP'ye aittir. 
3 Mayıs 2009'da piyasaya sürüldü. 14 Ağustos 2013'te piyasaya sürüldü.
Jan Koum ve Brian Acton tarafından geliştirilmiştir. Pavel Durov tarafından geliştirilmiştir.
Whatsapp kullanarak telefon görüşmeleri yapabiliriz. Telegram kullanarak telefon görüşmesi yapamayız.
Whatsapp'ın yerleşik tarayıcısı yoktur. Telegram'ın yerleşik bir tarayıcısı vardır, böylece uygulamanın içindeyken bağlantıları ve web sitelerini açabilirsiniz.
Whatsapp'ta herkes size mesaj gönderebilir. Telegram’da mesajlaşmadan önce kişi eklemeniz veya kabul etmeniz gerekir. Yabancıların size istenmeyen mesajlar göndermesini engeller.
Kişi onu gördükten sonra otomatik olarak kaybolan bir görüntü gibi bir seçenek yoktur. Telegram’da kişi gördükten sonra kaybolabilecek bir görüntü gönderebilirsiniz.
Telegram’a kıyasla daha az dili destekler. Whatsapp ile karşılaştırıldığında daha fazla dili destekler.
Whatsapp, giriş yapmak için bir SIM kart gerektirir. Telegram, oturum açmak için SIM kart gerektirmez.
Oyun mağazasında Telegram ile karşılaştırıldığında daha az derecelendirmeye sahip. Oyun mağazasında Whatsapp ile karşılaştırıldığında daha fazla puana sahip.

Kaynak: https://www.geeksforgeeks.org/difference-between-telegram-and-whatsapp/

Bilmeniz Gereken 4 Zenginlik Türüİnsanlar 'zenginlik' kelimesini yalnızca finansal açıdan değerlendirir. Ancak bu, zengin olmanın ne anlama geldiğine dair dar bir görüştür. Zenginlik, kişinin hayatındaki her alanı kapsar. Sağlık, ilişkiler, finans, zaman, vb.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800