Microsoft, Alphabet ve Apple’ın 3 aylık Karı 57 Milyar Doları Buldu!

Apple, Alphabet ve Microsoft, yılın son çeyreğinde haftada yaklaşık 5 milyar dolarlık vergi sonrası karı getirdi. 56,8 milyar dolar olan toplam kar, önceki yılın neredeyse iki katı olmakla birlikte Wall Street'in tahmin ettiğinden de %30 daha fazla!

Apple, Alphabet ve Microsoft, yılın son çeyreğinde haftada yaklaşık 5 milyar dolarlık vergi sonrası karı getirdi. 

56,8 milyar dolar olan toplam kar, önceki yılın neredeyse iki katı olmakla birlikte Wall Street'in tahmin ettiğinden de %30 daha fazla! 

Yatırım Yöneticisi Jim Tierney, rakamların 'kesinlikle çarpıcı' olduğunu belirterek, 'dijital reklamcılığın mucizeler yarattığını' da sözlerine ekledi.

Üç aylık rakamlar, tüketicilerden ve ticari müşterilerden gelen dijital talepte geniş kapsamlı bir artış olduğunu ortaya koydu:

📱Apple'ın iPhone satışları %50 arttı

💰Google'ın reklam satışları %69 arttı

☁️Microsoft'un Azure bulut platformundaki büyüme yeniden %50'den fazla hızlandı

Totalde, üç teknoloji şirketi, bir önceki yılın aynı dönemine göre %39 daha fazla, 189,4 milyar dolar gelir elde etti.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CR4hLIJJAkT/

Erken Yaşta Nasıl Tasarruf Bilinci Kazanılır? Erken yaşta nasıl tasarruf bilinci kazanılır? Aileler çocuklara biriktirmeyi, hedef koymayı, paylaşmayı, plan yapmayı, istek ile ihtiyaç arasındaki farkı para aracılığı ile nasıl öğretmeliler?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store