IPhone Depolama Alanınızı Nasıl Temizlersiniz?

IPhone kullanırken zaman zaman ‘Depolama Alanınız Dolu’ ifadesi ile karşılaşmışsınızdır. Silmeyi unuttuğunuz veya sildiğinizi düşündüğünüz birçok dosya ve uygulama depolama alanınızı doldurur. IPhone depolama alanınızı nasıl verimli, tasarruflu kullanabilirsiniz?

1.Kullanımınızı kontrol edin

Herhangi bir şey yapmadan önce, önce ne kadar depolama alanı kullandığınızı ve ne kadar alanınız kaldığını öğrenin. Alanın çoğunu hangi uygulamanın kapladığını ve buna ihtiyacınız olup olmadığını bulun. Ayarlarda ‘Depolamayı Yönet' bölümünden bu ve bu tür bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu bölümde orada ne kadarının kullanıldığını ve ne kadarının bedava olduğunu göreceksiniz. Ayrıca ne kadar tükettiklerini gösteren bir uygulama listesi bulacaksınız.

2. Dahili İndirmeleri Kontrol Edin

Dahili indirmeleri olan bazı uygulamalar var. Depolamayı Yönet'te gördüğünüz sayılar, uygulamanızın içindeki verilerle birlikte aldığı miktardır. Bazı uygulamalar küçüktür ve içlerinde çok sayıda dosya depolayabilir. Dahili verileri için çok fazla alan kaplayan dosyalardan kaçınmaya çalışın.

3. Oyunlardan Kurtulun

Uzun süredir oynamadığımız birkaç oyunu ilmek depolama alanınızın yükünü hafifletir. Çünkü bu oyunlar çok değerli depolama alanı oluşturuyor. Yararlı bir şeye yer açmak için bunları silin.

4. Eski Koleksiyonları Temizleyin

Depolama alanınız çok sayıda eski podcast ve video içerebilir. Kabul edelim, onları asla birden fazla dinlemezsiniz. Kimin 30 dakikalık podcast'i bir kereden fazla dinlemeye vakti var? Onları silin ve alanı boşaltın. Bu podcast'leri silmek için sola kaydırın.

5. Otomatik Sil

Otomatik silme özelliğine sahip güncellemeyi indirdiyseniz, bu özellik bir süre sonra metin mesajlarınızı otomatik olarak siler. Eski mesajları tekrar okumayı seven biriyseniz, bu seçeneği etkinleştirmeyin. Değilseniz, depolama alanınızda yer açmanın akıllıca bir yolu olduğu için bu özelliği kullanmalısınız. Ayarlara, ardından mesajlara ve ardından Mesajları Sakla'ya gidin. Oradan ne zaman silineceğini seçin.

6. Üçüncü Parti Depolama Kullanın

Telefonunuz çok fazla yer kaplayan çok sayıda fotoğraf ve video içerebilir. Ancak bu dosyaları silmek istemeyebilirsiniz. Durum buysa, dosyalarınızı kaydetmek için üçüncü taraf bir depolama uygulaması kullanın. Google+ veya Dropbox, bu tür etkinlikler için mükemmeldir. Uygulamayı indirin ve bir hesap oluşturun. Ardından dosyalarınızı bu depolara aktarın.

7. Müziğinizi Canlı Çalın

Artık duymak istediğiniz her şarkıyı indirip saklamanıza gerek yok. Çevrimiçi akış hizmetleri sayesinde, herhangi bir müziği indirmek zorunda kalmadan çevrimiçi olarak yayınlayabilirsiniz. Yalnızca en sevdiğiniz parçaları veya albümleri indirin. 

Etiketler depolama alanı
Yorumlar
Kalan Karakter 800