Instagram ve Facebook'ta tutmayan özellik kaldırılıyor! işte o özellik...

Facebook ve Instagram’ı NFT ile uyumlu hale getiren Meta şirketi, beklediği ilgiyi göremediği için bu özellikten vazgeçme kararı aldı.

Güncelleme:

Geçen sene NFT’leri aktif olarak araştırdığını ve sosyal medyaya entegre etmek istediğini söyleyen Meta, Instagram ve Facebook’a dijital sanat eseri paylaşma yeteneği kazandırdı. Öğelerin satışı için bir dijital sanat pazarı kurabileceklerini söyleyen şirket,  NFT ile ilgili beklediği ilgiyi göremedi.

Meta’nın Ticaret ve Fintech Lideri Stephane Kasriel, Facebook ve Instagram’da NFT’lere ilişkin çalışmaların sonlanacağını söyledi. Sosyal medya devi, bunun yerine daha büyük etki yaratabileceği alanlara odaklanacak.

NFT bağlantıları desteklenmeyecek

Instagram, NFT desteğini ilk olarak 2022’de test etti. Ancak temel NFT işlevleri, yani kullanıcıların birbirlerine NFT satma/satın alma yeteneği henüz eklenmemişti. Kasım’a kadar Instagram, bir dizi sanatçının platformda dijital eser satmasına izin verdi, bu destek ise kısa sürede kesildi.

Özelliğin iptal edilmesi sonrasında Facebook ve Instagram, artık NFT bağlantılarını desteklemeyecek. Ayrıca kullanıcıları üçüncü taraf dijital cüzdanlarla ilişkilendirmeyecek. Ayrıca Instagram’da yeni dijital koleksiyon gönderileri oluşturmaya izin verilmeyecek. Halihazırda platformlarda yer alan NFT gönderilerinin blockchain ile olan ilgisi kesilerek normal bir paylaşım olarak gösterilecek.

Etiketler NFT Facebook Instagram
Yorumlar
Kalan Karakter 800